8 soovitust, mis aitavad ärevushäire ja depressiooni puhul tasakaalu leida
Nende seisundite puhul on olulised kontakt ja usaldus. Usk toimuva vajalikkusesse, ellu ja usk endasse olukord läbi kogeda. Kontakt universaalse energia ja iseendaga. Siin minu 8 soovitust, mis aitavad tasakaalu leida.
13 aastat tagasi avastasin, et midagi mu sees on katki. Lisaks depressioonile sain veel põnevaid diagnoose – ärevushäire, paanikahäire jne… Keeldusin põhimõtteliselt antidepressantidest ja rahustitest – kui ise siia sain, siis peaks olema võimalik ju ka ise välja pääseda ja olukorda muuta? Ja mis koht see üldse on, kuidas ma siia kukkusin? Pikemalt on mu lugu siin, praegu aga panin kirja soovitused, mis aitavad vaimse tasakaalutuse puhul taas tasakaalu leida. Aju on samuti keha osa, justnagu vaimsus – mida rohkem end ühtsena võtad, seda kergemini suudad näha lahendusi. Kõik on seotud.
1. Olgu toit sinu vääriline. Toogu see elujõudu sulle ja maailmale. Kuigi sööme selleks, et olla rakutasandil toidetud, toogu toit ka naudingut. Alusta sellest. Et su nauding poleks kinni ainult maitses, vaid kogu ahelas, siis naudi puhast, vägivallatut toitu. Valge suhkur, valge nisujahu, piim, muna, liha – nendeta tuleb tervis kiiremini.
2. Elu puhastus – milliste inimestega sa hetkel suhelda ei soovi, milliseid tegevusi teha ei taha – jäta need vähemalt praegu oma elust välja. Nagu ka suurenda seda, mida naudid, kellega koos aega veeta soovid. Naudi lähedasi suhteid, kontakti inimeste, loomade ja kõige looduga.
Seejuures distantseerid end täies teadmises, et probleemide vältimine ei muuda neid olematuks. Kuid hetkel on vajalik end ebamugavast eemalda, et jõudu koguda, taas tasakaal leida ning näha elu laiemast vaatenurgast.
3. Loo oma rütm. Rütm toetab sind ja on struktuuriks. Maga, söö-joo, liigu värskes õhus – need kolm asja on tasakaaluks üliolulised! Loodus leiab alati tasakaalu, ole looduses ja koge stiihiate lähedust ning nende osa oma kehas.
Maailm koosneb vaid käputäiest põhielemendist, mis koondudes moodustavad kõik, mida teame, ka inimkeha. Epigeneetikas võidetud Nobeli preemia on tunnustuseks vanale teadmisele – mõtted ja tunded mõjutavad maailma. Sa lood igas hetkes. Geenid lülituvad sisse-välja murdosa sekundi jooksul, mõjutades mis kehas avaldub ja mis mitte. Sinu rütm saab sinu maailma keskpunktiks ja vundamendiks.
4. Millal end unustad? Tee neid asju! Sest sa unustad siis illusioonid ja koged ehedat kohalolu, ühendust kõiksuse ja iseendaga.
Sellises hetkes on usaldus ja kontaks – kaks “põhiravimit”! :) Järgne oma rõõmutundele!
5. Ela emotsioone, vaata mõtteid. Iga tunne tahab lihtsalt ära-tundmist, sa ei pea selle ajel reageerima ega ka hinnanguid andma. Sina pole su mõtted või tunded. Sa oled midagi puutumatut, igavest. Jälgi mõtteid – mis keskkonnas, mis inimestega millised mõtted tulevad. Tunded on elus kompassiks, jälgi neid. Luba endal kogeda erinevaid mõtteid-emotsioone neid muuta soovimata.
6. Väljenda end! Lihtsast rääkimisest, joonistamise, värvimise, kirjutamise, spordi, muusikani välja. See on enda seest energia välja laskmine mingisse vormi. See on ka kindlus ise oma vorme näha ja armastada.
Anna oma ajule aega olla loovenergias, see rahustab, tasakaalustab ja harmoniseerib, andes seejuures võimaluse ka välja elada veel lahendamata mustreid. Tantsimine, muusika tegemine, joonistamine, maalimine, ka sportimine – mis iganes pakub sulle rõõmu.
7. Mediteeri. Istud vaikuses või muusikas, kaotad mõtted ja tunded, et lihtsalt olla olemises. Hea aeg mediteerimiseks on kohe pärast ärkamist ja enne magama minemist. Kui sa ei suuda peatada mõtteid, istu mugavalt (pikaliolles jääd suurema tõenäosusega magama kui istudes) ja keskendu lihtsalt hingamisele, tunnetades näiteks kuidas õhku ninast sisse-välja liigub. Kui mõtted tulevad, teadvusta seda, ja lase neil minna. Lõpuks tekib mugav tühi ruum, kus on rahu ja küllus mittemillestki muust kui lihtsalt olemisest.
8. Taimed aitavad – naistepuna peetakse taimeravis looduslikuks antidepressandiks. Palderjan ja piparmünt rahustavad.
Imeliselt tasakaalustab ja toetab keha värske taimne toit!
Ole seal, kus on rõõm ja armastus. Sest rõõmus ja armastuses tuleb tervis iseenesest. Seega, tee asju ja ole inimestega, kes toovad sulle rõõmu ja naudingut. Alati, alati mine oma rõõmutunde järgi, see juhatab sind õigesti.
Kui sa oskad selgelt analüüsida, suudad ühendada madala ja kõrgema sageduse ühtseks teadmiseks. Siin lisaabi:
Sa oskad tumeda poole tundeid juhtida. Kuidas olla oma emotsioonide võlur?
Tere, vaatasin Su videot vereanalüüside teemal. Märkasin, et mainisid üheks hea tervise näitajaks, et sinikad ei teki kergesti. Mul on aeg-ajalt perioodid, kus sinikad tekivad äärmiselt kergesti. Apteegist ja arsti juures soovitatakse askorutiini. Aga mõtlesin, et kas oskad äkki öelda, kas sellel kergesti sinikate tekkimisel on mingi laiem taust? Tänud, kui leiad aega paari sõnaga vastata:) Kõike head ja tänud huvitava blogi eest! Laura
Tere,
mina pidasin silmas, et sinikad ja nende kerge tekkimine on seotud veresoonte tervisega. Veresoonte tervis aga juba vere koostise ja tervise tasakaaluga laiemalt. Sinikas on väike verevalum. Kui verejooksud toimuvad nahaalustes kudedes ilma end ära löömata, on muidugi suurem probleem. Aga üldiselt Võib kerge sinikate tekkimine viidata ka vitamiinide puudusele (c-vit, kolllageeni teke, K-vit (aitab hüübida) jne). Rohelised smuutid on üks hea harjumus, mis endale sellistel puhkudel juurde harjutada (neutraalsete maitsetega rohelised lehed nagu spinat, rooma salat kokku magusate puuviljadega), aitab vitamiinide ja mineraalide tasakaalu leidmisel. Ja lase oma verd vaadata, et välistada ka hüübimismured.