On hea võimalus, et sa kasutad enese teadmata palmiõli iga päev. Seda võib leida šampoonides, puhastusvahendites, šokolaadis, hambapastas, isegi autokütuses… Vaata Greenpeace´i videot ja ühine liikumisega, et kaitsta paradiisi.

Mõnel palmiõlil on must saladus – metsade hävitamine. Indoneesias raiutakse järjepidevalt maha vihmametsa, et teha ruumi aina laienevale “palmiõli” kasvandusele.

Indoneesiat kutsutakse bioloogilise mitmekesisuse varalaekaks, seal elab 15% kogu maa lindudest, imetajatest ja taimedest. Kuid nende kodud on kadumas. Metsikus looduses on järgi ainult 400 Sumantra tiigrit. Muutumas on ka miljonite indoneeslaste elud, kes on senini metsast sõltunud. Neid tabavad konfliktid maa pärast, metsapõlengud ja sunniviisiline ümberasumine.

Metsa hävitamisel on suur mõju ka meie kliimale.
Indoneesia rabaala on suur ning hoiustab ligi 35 miljardit tonni süsinikku. Kui metsad raiutakse maha, et istutada palmipuid, loob see suurepärased võimalused metsapõlenguteks, ühtlasi vabaneb pinnasest atmosfääri ka hoiustatud süsinikdioksiid.

Kuid see sind mõjutab?
Palmiõli edasimüüjad müüvad oma toote kauplejale, kes müüb selle suurtele korporatsioonidele, mille tooteid meie supermarketist leiame.

Täiesti võimalik on toota sellist palmiõli, mis on tiigri- ja metsasõbralik. Hea uudis on ka see, et maailma suurim kaupleja on juba lubanud panustada ainult jätkusuutlikule palmiõlile. Talle järgnevad suured brändid, mis lubanud vaadata üle tarnehela, et vajalikke muudatusi teha.
Vaenulikust palmiõlist on loobunud palmiõli tootja Wilmar, kosmeetikafirma L´Oreal ja supermarketite kett Delhaize.

[highlight]Sinul on võim seda mõjutada. Sa hääletad iga valikuga.[/highlight]
Greenpeace otsib toetajad igast maailmanurgast. Ühine meie liikumisega, et kaitsta paradiisi!

ALLKIRJASTA MANIFEST SIIN

Allikas:
Greenpeace