Ingrid Peek ja Sander Loite alustavad toitumiseksperimendiga ning peavad eetris dieedipäevikut. Ingrid proovib toorvegani elu ning Sander loobub suhkrust ja jahust. Nende valikuid ja katsumusi kommenteerivad erinevad arstid ning asjahuvilised.

Esimene osa oli juba teisipäeval eetris, kuid seda saab sel laupäeval uuesti vaadata. Ka internetis on osa vaatamiseks olemas. Link loo lõpus.

1. osa
T 15. aprillil kell 22.25, kordus K kell 11.00 ja L kell 15.30

Esimeses osas väisatakse perearstikeskust, et saada teada oma tervisenäitajad ja rääkida toitumisspetsialistidega. Mõlemad saatejuhid valisid eksperimendiks dieedid, mis hullutavad ka paljusid kaasmaalasi: kui Sander loobub suhkrust ja jahutoodetest, siis Ingrid proovib täielikku toortoitumist.

Milliseks kujuneb nende katsumus ja kuidas mõjub eksperiment tervisele? Mida hakkab sööma Ingrid, kui tema toit ei tohi olla kuumutatud üle 43 kraadi? Kuidas kavatseb karastusjookide-sõltlane Sander ennast eemal hoida igasugusest suhkrust? Milliseid nõuandeid ja kommentaare annavad seejuures erinevate vaadetega toitumisspetsialistid?

“Teaduspalavik” uurib, miks mõjutavad söömisharjumused meie tervist ja kuidas süüa nii, et saavutada lõppeesmärk ehk teadlik ning tervislik valik. Kolmeosalise lühisarja saatejuhid Ingrid Peek ja Sander Loite viivad eksperimendi läbi ka enda peal, püüdes kõikvõimalike dieetide rägastikust leida selle õige – mõistliku ja tervisliku.

Uue lühisarja tegijate sõnul pole kunagi varem olnud nii palju müra söömistrendide ja valikute ümber kui tänapäeval. Läänemaailmaga seostatud ülekaalulise probleemid on levinud ka Eestisse – iga kolmas täiskasvanu meie seas on rasvunud. Mõtestamata söömisest põhjustatud ülekaalulisus ja muud tervisehädad rikuvad elukvaliteeti ning lühendavad eluiga. Sarjast leiab vastuseid küsimusele, kuidas selles infomüras ja nõuannete rägastikus orienteeruda.

Saate “Teaduspalavik” uus lühisari [highlight]”Dieedideemonid” on ETV2 eetris teisipäeviti kell 22.25.[/highlight]

VAATA 1. OSA SIIN

Allikas:
ERR