Valuliku menstruatsiooniga naised, kes pandi uurimuses vegan-dieedile, kogesid olulist valu tugevuse ja kestvuse vähenemist. Nii palju suisa, et nad keeldusid tavadieedile naasmast.

Moderne meditsiin peamiselt tuimestab menstruatsioonivalu. Näiteks on võimalus operatsiooniga lõigata läbi närvid, mis emakasse lähevad. Ka võib ju emaka täiesti välja võtta. Ent sellega kaasneb muidugi suur hulk ravimeid.

[highlight]Kuna valu põhjustab põletik[/highlight], on kõige tavalisem kasutusel olev ravim Ibuprofen, mis vähendab sümptomeid umbes kolmandikul naistest. Kuigi selline rohi võib olla efektiivne, peab olema kursis ka ebameeldivate kõrvalnähtudega.

Viimatine uurimus sel teemal haarab vitamiin D kasutamist. Uurijad andsid naistele suurema D-vitamiini doosi ja enamus tundis valus kergendust.

Aga kui valu põhjustab põletik, mis siis, kui paneks naised põletikuvastasele dieedile?
Ajakirjas Obstretics & Gynecology ilmunud uurimuses pandi 33 valuliku menstruatsiooniga naist kaheks menstruaaltsükliks vegan dieedile. Tulemusena oli naiste menstruatsioon oluliselt vähem valus ja kestis lühemat aega, vähenes ka premenstruatsioonsündroomi esinemine ning veritsemise periood.
Tegemist oli uuringuga, kus pärast kahte kuud vegan dieeti olid naised esialgu andnud nõusoleku minna tagasi oma tavadieedile. Aga mitmed keeldusid, sest ei soovinud enam valulikku kuupuhastust.

Lisaks on täheldatud, et vegan-naistel on vähem krampe, parem kaal, rohkem energiat, parem seedimine, parem uni…

Allikas:
NutritionFacts.org