Ocean Robbins saatis kirja soovitusega vaadata Morgan Spurlock´i projekti “Raw for 30 days” jaoks tehtud intervjuud. Seekord räägib arst, teadlane ja raamatu “Eat to Live” (“Süüa et elada”) autor dr Joel Furhman.

Täispikk 20min intekas on sellel aadressil: http://www.rawfor30days.com/VideoSeries/dr-jorl-fuhrman/
Ja 2-minutiline jutt on siinsamas üleval.
Lisan ka väikse jutu, kes ei oska inglise keelt.

Dr Furhman räägib:
Inimese keha on imeline! Kui saame lahti haiguse põhjusest, siis keha tervendab ennast kohe ise. Umbes 80 aastat tagasi avastasid teadlased kaks olulist toitainete gruppi: 14 vitamiini ja 25 mineraali, mis on vajalikud keharakkude normaalseks toimimiseks. Me imestasime, et vau, aga miks mitte anda inimestele siis lihtsalt vitamiinitablett? Lisame need kõik hommikuhelvestesse!
Hoolimata sellest oleme näinud, kuidas viimased 75 aastat vähki haigestujate arv aina kasvab. Kuidas on võimalik, et 75 aastat järjest vähihaigete arv ainult kasvab! Umbes 20 aastat tagasi avastati kolmas oluline toitainete grupp, fütokemikaalid. Praegu on teada 10 000 erinevat fütokemikaali, tõenäoliselt on vähemalt samapalju leidmata. Neid leiab loomulikus olekus loomulikest toitudest. Kui me sööme loomulikku elavat toitu, mis on toitainete rikas, siis me saame terve hulga vajalikke vitamiine, mineraale, fütokemikale, antioksüdante… tõenäoliselt ka selliseid toitained, mida pole veel avastatudki!
Kui me püüame saada vitamiinid sünteetilistest vitamiinidest, siis need on kõigest laboris toodetud ja tervikust eraldatud fraktsioonid. Sellises olukorras ongi haiguse tekkimine vajalik ja loomulik.

Miks üle süüakse
Nii et asi pole selles, et ameeriklased söövad vähe toitu, vaid et süüakse toitainetevaest toitu. Kui su dieedis on vähe mikrotoitaineid (vitamiinid, mineraalid jne), siis see tekitab sul isu ja vajaduse rohkem süüa. See tekitab söögisõltuvuse – sa tunned ennast halvasti, kui sa ei pane endale kogu aeg midagi suhu. Ajapikku saavad need inimesed kõik diabeedi ja neil kõigil on südamehaigused.

Miks tekib söögisõltuvus
Sõltuvus on seotud rakkudes oleva mürkide tasemega. Kui rakud ei saa piisavalt mikrotoitaineid, tekivad rakkudesse mürgised ühendid. Me kasutame neid toitaineid kalorite protsessimiseks. Sel ajal, kui sa ei söö, tegeleb keha toidu seedimise ja detoksiga, eraldatakse need asjad, mida kehal pole vaja. Ja siis tunnemegi end halvasti. See tähendab, et need mürgised jäägid on mobiliseeritud. Kui sul on peavalu, siis sa võid võtta peavalu rohtu, aga kui sa tunned ennast hästi, siis see pole veel terveks saamaine (feeling better isn´t getting better).

Miks arstid seda ei räägi
Sest seda ei õpetata, sest lihtsam on kirjutada retsept, mitte selgitada põhjuseid, sest farmaatsiatööstus kontrollib palju sellest, mida arstidele õpetatakse ja sest haige inimene on majandusele kasulik.

Furhman räägib kirglikult oma patsientidest, kes paranesid lihtsalt muutes dieeti:
– 83-aastasest, kes tervenes südame-veresoonkonna haigusest ja kõrgest vererõhust, on nüüd paremas vormis, kui 13a tagasi, kui ta Furhmani juurde tuli ja kelle vererõhk on sama, mis lapsel!
– 15-aastasest tüdrukust, kes oli neerusiirdamise nimekirjas, oli luupuses, paranes täielikult ja tema neer taastus!

Haigused ei kaasne vanadusega, haigused kaasnevad elustiiliga. Sümptomid kaasnevad keha püüdlustega midagi kehas parandada. Sümptomid on meie kasuks, me tahame, et keha saaks sümptomitest lahti, mis näitab, et ta lõpetas oma töö, me ei taha sümptomeid alla suruda.

jne… vaata videot :).