Möödunud aasta lõpus loodi Eestis ühing MTÜ Kogukonna Hüvanguks eesmärgiga jagada infot elektromagnetväljade kohta ning seista inimeste tervise eest.

Selline mõte on olnud õhus juba viimased paar aastat, laias maailmas on sellised ühingud väga levinud ning ühiselt on võidetud nii mõni ebatervislik, kuid suurfirmadele raha sissetoovad otsused.

MTÜ Kogukonna Hüvanguks veebisait www.kiirgusinfo.ee kosub iga päevaga. Sealt leiab üksjagu lugemismaterjali elektromagnetkiirguse teemal, muuhulgas ka mobiilide, traadita interneti ja kaugloetavate arvestite kohta.

Ühingu eesmärk on toetada inimesi teadliku otsuse tegemisel. “MTÜ Kogukonna Hüvanguks juhtmõte on olla elav ühing tegusatest inimestestest, kelles on liikumapanevat jõudu, innovaatilisust ja kogukonna hüvanguks töötavat empaatiat. Meid tiivustavad puhas ja toimiv ökosüsteem, järjepidev ökoõpe, soov tajuda end terviklikuna ja terviku osana loodusest ja olla harmoonilises teadvustatud püsikontaktis meid ümbritsevaga,” nii on kirjas ühingu veebisaidil.

Kuna praegu käib aktiivne analoogelektriarvestite vahetamine kaugloetavate elektriarvestite vastu, toetab ühing nõuga neid, kes uusi arvesteid ei soovi, sest seaduse kohaselt on need kohustuslikud alles 2017. aastast.

Ühingu alustalaks on elektromagnetväljade aktivistid Liis Ellert ja Raivo Varik.