Shell’i laev Noble Discoverer ja naftapuuralus Polar Pioneer liiguvad praegu Alaska Arktikasse, et alustada sel suvel esimest korda nafta puurimist seni puutumata puhtas looduses. Greenpeace püüab seegi kord mägesid liigutada, saates kuus vabatahtlikku Esperanza laeval Shell’ile järgi sõitma ja inimesi kursis hoidma.

Kuigi Shell eirab jätkuvalt nii poliitilisi kui aktivistide soovitusi, otsustas Greenpeace, et ei lase neil üle Atlandi rahus sõita. Algusest peale on Greenpeace’i laev Esperanza neil napilt sabas, filmib, pildistab ja teeb ülekandeid. Täna tuli uudis, et vabatahtlikud on laevalt lahkunud ning suunduvad puurtorni otsa. Nad jäävad sinna mõneks ajaks “telkima”, püüdes saada tähelepanu teema tõsidusele. Esperanza kaudu on neil ka wifi, et üldsust kursis hoida.

Kuigi Esperanza pardal on kuus vabatahtlikku, seisavad nende selja taga miljonid. Greenpeac’i eesmärk on hoida avalikkust kursis Shelli tegemistest Arktilise nafta otsinguil. Miljonid inimesed on liitunud üleskutsega see jama peatada ja kuulutada Arktika looduskaitsealaks. Teine eesmärk on muidugi tabada Shelli valusat kohta – äri – kui majandusnäitajad langevad ja aktsionärid märkavad mõju, soovivad nad oma raha päästa.

TEE SAMA, ANNA ALLKIRI JA OLE KURSIS UUENDUSTEGA

Pole aimugi, kuidas see kõik lõppeb, kuid ma imetlen Greenpeace’i inimeste vaprust, järjepidevust ja nutikust. See on neid ennegi võidule viinud. Ja vähemalt ei istu nad käed rüpes.

Nii et allkiri – see on vähim, mis me teha saame.

Allikas:
SaveTheArctic.org