Need tuntud firmad olid lähedalt seotud Fukushima tuumakatastroofiga ent pole siiani oma vastutust kandnud, teatab Greenpeace.

General Electric, Hitachi ja Toshiba disainisid, ehitasid ja hooldasid reaktoreid, mis olid seotud pea kaks aastat tagasi toimunud Fukushima tuumakatastroofiga. Tänaseni pole need suurettevõtted maksnud sentigi, et leevendada reaktori rikke tagajärgi. Greenpeace´i hinnangul on tuumakatastroofi kogukahju 250 miljardit dollarit.

fukushimaJaapanis kaotasid sajad tuhanded inimesed oma kodud, töökohad ja kogukonnad. Keegi neist pole saanud piisavat kompensatsiooni, mis aitaks elu taas üles ehitada. Kogu katastroofi maksumus jäi Fukushima operaatori TEPCO kanda, et ettevõte aga ei suutnud seda metsikut summat maksta, siis firma riigistati. Senini maksavad Fukushima kahjude eest Jaapani maksumaksjad. Greenpeace pakub, et hinnanguliselt on tänaseks maksude kaudu tasutud 43,7 miljardit dollarit.

Kahjuks pole Jaapan mingi erand. Kus iganes peaks toimuma tuumakatastroof, on suur tõenäosus, et varustajad nagu General Electric, Toshiba ja Hitachi jalutavad käed taskus mina. Õiglane oleks, et need firmad võtaksid vastutuse kahju eest, mille põhjuseks olid nende reaktorid.
Punane Rist nimetab Fukushima tuumakatastroofi siiani “käimasolevaks humanitaarkriisiks”. Enamikele 160 000 inimesele, kes kodudest evakueeriti ei tule nende eluajal aega, kus oleks turvaline koju tagasi minna.

Allikas:
Greenpeace
http://www.greenpeace.org/international/en/getinvolved/they-profit-you-pay/?utm_source=SilverpopMailing&utm_medium=email&utm_campaign=Feb%2019%20-%20Fukushima%20petition%202013%20remainder&utm_content=