Nii Douglas Graham kui John McDougall on tuntud ja teatud tegijad ning siin videos räägivad nad mõlemad oma arusaamadest – kumb jääb peale, mis on Sulle loogilisem? Vaata ise!

Douglas Graham on triatleet, treener ja üle 35 aasta toortoidul olnud, peamiselt puuviljadel. Tal on meeletult järgijaid ning sama eluviisi elavad ka tema naine ja tütar.
Dr John McDougall on tuntud arst, aktiivne meditsiini- ja toitumisalase poliitika teemadel sõnavõtja, kuulub mitmetesse suurtesse komiteedesse ning on praktiseerinud elustiili muutustel põhinevat meditsiini viimased 40 aastat. Ka tema on perega (naine, lapsed, lapselapsed) täistaimsel toidul.
Mõlema kohta saad rohkem lugeda banaanisaarelt teadus & taimetoit.

Vastuolu tuleneb sellest, et Douglas Graham räägib meile, et inimesele kõige loomulikum toitumine on ennekõike värsked puuviljad mõningate roheliste ja juurviljadega. Seda on kinnitatud näiteks hambasäilmete põhjal – alguses olid inimesed pikka aega just sellisel toidul. Ja peale selle, saavutavad sportlased nii eriti häid tulemusi. Graham räägib sellest lähemalt oma raamatutest 80/10/10, Grain Damage jt (kokkuvõtted banaanisaare raamaturiiulil).
Graham läheb tagasi inimkonna hälli Aafrikasse, kus inimese esimene toitumine oli puuviljarohke. See nihkus Aafrikast välja migreerumisega, kui puuviljarohke toitumine asendati järgmise sarnasega – tärkliserikkaga. Siit edasi muidugi tuli liha ja tänane töödeldud toit. Aga esimesena olid inimesed puuviljadel.

Dr McDougalli sõnul on kõik edukad vanad kultuurid elanud suurepäraselt tärkliserikkal toidul, mille keskmes on esimesena kartulid, riis ja mais, aga ka muud teraviljad. Tema jällegi ei kujuta ette, mismoodi oleks saanud need kultuurrahvad üle elada külmad ajad ainult puuviljadel.
McDougall aga nõustub, et igal juhul on puuviljatoitumine alati etem kui tavatoitumine.

Graham vastab McDougalli argumentidele suurepäraselt kallutades kaalukausi siiski toortoidu ja puuviljade poole.