Sel suvel tahab Shell alustada metsikus Arktikas naftapuurimisega. USA valitsus, mis seni jaganud õigusi neile, kes Arktikas naftapuurimisega tegelenud, algatas uurimuse, mis peaks tõestama seda, mida me teame juba ammu – Arktikas puurimine pole ohutu.

Shell pole seni suutnud oma varustust ohutuna hoida. Viimati kaotas firma talvetormis kontrolli ühe oma platvormi üle. Pärast mitmeid katseid jäeti platvorm lihtsalt merre hulpima. Peatselt jäi platvorm Kodiaki saarel madalikule kinni. Keegi ei tea, mis kahju see on tekitanud. Shell pole ise näidanud üles ei huvi ega algatust oma kahjude korvamiseks.

Shell soovib Arktikas naftapuurimistega jätkata. Greenpeace aga levitab infot, mis peaks veenma lõpuks ka president Obamat.

2012. aasta märtsis tunnistas Shelli hädajuhtumite juht Peter Velez UK Parlamendi Keskkonnaauditi komitees, et Shell pole hinnanud, millised võiksid olla võimalikud kahjud ja kulud, kui Arktikas peaks midagi juhtuma. Kui midagi tõesti peaks juhtuma, jätab see Shelli aktsionärid selle eest tasuma.

Allikas:                                                                                                                                                  http://www.greenpeace.org/usa/en/take-action/Online-actions/int-obama-shell-arctic-drilling/?utm_source=SilverpopMailing&utm_medium=email&utm_campaign=Feb+23+Obama+Shell+Arctic+email+#2%20v2%20%282%29&utm_content=