Jaanuari lõpus hakkas Hawaiil kehtima esimene kilekoti keeld. 2015. aastaks kehtib see loodetavasti kõikidel Hawaii saartel. Ameerika Ühendriikidest on Hawaii esimene, kes sellise keelu ellu viib.

Mereriigina puutub Hawaii valusalt kokku aina kasvava reostusega, üheks selliseks on meeletu plastiku hulk, mis meres hulbib. Lained ja tuul toovad suure osa sellest Hawaii saarte rannikule, loomadele tehtud kahjust rääkimata.

Just nagu GMOde osas, nii on Hawaii elanikud ühel nõul ka plastiku osas, ning koos otsustati hakata vähendama kilekottide osakaalu.

Hawaii neli asustatud osariiki võtsid vastu otsuse keelustada kilekotid toidupoodides, restoranides ja jaekaubanduses. Peasaarel on inimesed maksnud kilekottide eest lisaks juba viimase aasta ning seal hakkas keeld kehtima tänavu jaanuaris.
Ostjatele soovitatakse kasutada paberkotti või tulla poodi oma kotiga. Esialgu on õhukesed plastkotid endiselt saadaval näiteks puuviljade, juurviljade, liha, pähklite jmt ostmisel.

Lähiajal liituvad kilekotivaba eluga ka Kauai ja Maui ning 2015. aasta juulis liitub tihedalt asustatud Oahu saar.

Muide, idee Hawaiil kilekotid keelustada tuli kohalikult kodanikealgatuselt. Samuti rõhutatakse, et [highlight]plastkottide keeld on alles algus, Hawaii tahab vähendada igasuguste ühekordsete produktide kasutamist[/highlight].

Allikas:
Huffington Post