Taani toortoidufestivali korraldaja, kunagine teleajakirjanik ja sealse elus toidu liikumise eestvedaja Louise Koch (40) ravis end terveks mitmest tõsisest hädast ning jagab nüüd oma teadmisi teistelegi.

Louise elab Taanis, Capenhagenis, ta on sertifitseeritud nõustaja, teleajakirjanik ja õpetaja ning on kirjutanud toitumisest ning elustiilist mitmeid raamatuid.

Ta on ka Eestis teatud Taani Värske Toidu Festivali Danish Fresh Food Festival korraldaja ning jõud taanikeelse toortoidufoorumi 801010Denmark taga. Lisaks peab Louise veebilehte FruityLou.com ja taanikeelselt lehte RaskPaaRaw.dk. Ta jagab nippe ja retsepte oma Youtube´i kanalis Fruity Louise.

Alljärgnevalt Louise´i oma sõnadega:

Ärevushood kuulusid üheksa aastat minu igapäevase elu juurde. Olin proovinud kõike depressiooniravimitest, psühhiaatritest foobiakoolideni, kuid midagi ei aidanud. Otsustasin muuta oma toitumist ning jätsin välja kõik piimatooted, rafineeritud suhkrud, nisu, kemikaalid, lisandid ja värvained. Kuu pärast seda polnud mul enam paanikahäireid, olin hämmingus.

Kannatasin [highlight]paanikaatakkide käes üheksa aastat, mul oli haige maks (rasvane maks, kollane nahk, sapikivid) ja vähene hormooni produktsioon (nagu pensionäril, sel ajal olin viljatu). Mu neerupealsed olid nii ülekurnatud [/highlight](adrenal fatigue), et suutsin vaevu hommikul voodist tõusta. Arst ütles, et mul oli nii palju [highlight]raku- ja DNA kahjustusi[/highlight], et kui ma midagi radikaalset ei tee, on mul varsti vähk. Lisaks olid mul ka[highlight] munasarjatsüstid ning väiksemad asjad nagu luuvalud, tugev PMS, HPV, pärmseene vohamine, herpes, erinevad infektsioonid, uimasus, lühiajalised mälukaotused, uneprobleemid[/highlight] jne.

Minu kogemus arstidega on olnud kohutav. Mulle ei pakutud kunagi midagi muud kui tablette ning keegi ei öelnud, et sellest kõigest on ka väljapääs. Mu arst isegi arvas, et olen hüpohondrik ning et kõik mu hädad tulevad stressist. Mul polnud kuskile minna ja nii hakkasin internetist ise vastuseid otsima. Kui keegi ei saanud mind aidata, pidin ennast ise aitama.

Kuulsin väherasvasest toortoitumisest ühelt tüdrukult interneti grupist, mille olin loonud neerupealsete ülekoormuse all kannatavatele taanlastele. Esialgu arvasin, et see on mingi hull juurviljadieet, millest ei muutu suurt midagi, kuid see tüdruk muudkui rääkis edasi ja osa tema jutust hakkas tunduma loogiline. Uurisin omal käel juurde, lugesin, vaatasin videosid ning ükshetk käis klõps.

Miks me üldse oma toitu kuumutame? See on nii ebaloogiline. Otsustasin proovida. Nüüd, neli ja pool aastat hiljem on see parim otsus, mis ma kunagi teinud olen. Tänaseks olen terve ning söön endiselt väherasvast elus taimetoitu, mis koosneb peamiselt puuviljadest.

Rohelised smuutid on minu jaoks hädavajalikud. Joon neid iga päev, leian, et smuuti on kõige lihtsam viis saada vajalik hulk rohelist. Kirjutasin rohelisest smuutist isegi taanikeelse e-raamatu, mille loodan kunagi ka inglise keelde tõlkida. Blenderda puuviljad veega ja lisa ükskõik millist rohelist. Tee seda iga päev, see on hämmastav!

Toortoidule üleminek võttis mul umbes kaks nädalat. Esimesena jätsin toitudest välja kogu rasva. Kaks nädalat hiljem hakkasin lisama aina rohkem puuvilju ning sain puuviljadest rohkem kaloreid. [highlight]Algul oli mul päris palju detoxi sümptomeid ning tükk aega tundsin ennast ikka väga kehvasti. Aga siis hakkas ilmnema paranemine ja ma teadsin, et olen õigel teel. Sellest hetkest alates pole ma tagasi vaadanud.[/highlight]

Louise-Koch3

Elus taimne toit andis mulle elu tagasi. Olen rõõmus, et sain tagasi oma energia, mu keha on palju tervem. Kui ma poleks oma toitumist muutnud, siis tõenäoliselt ma poleks täna siin.

Minu lemmikpuuviljad on mangod, eriti mesimangod Pakistanist. Need on nii magusad ja vaimustavad, et ma vist võikski ainult mangosid süüa!

Levitan sõnumit toortoidust, sest mul on tunne, et olen kohustatud andma teistele sama võimaluse, mis ma ise sain. Kui ma poleks veebis seda tüdrukut kohanud, oleksin vist ikka veel voodis ja ootaksin vähki. Tunnen, et võlgnen maailmale selle, et jagan oma kogemust.

Peotants toortoidul töötab minu jaoks superhästi, sest see annab mulle energia ja paindlikkuse. Peotants on suurepärane viis vormi parandamiseks, sest sa treenid üheaegselt lihaseid, paindlikkust, koordinatsiooni, teed kardiot ja arendad tasakaalu. Lisaks on see minu jaoks väga lõbus.

Olen 40, aga mul on tunne, et mu keha läheb aina paremaks. See teeb mind rõõmsaks,olen väga tänulik, et saan siin olla ja teha, mida armastan.

Louise-Koch4
Allikas:
Fruit-Powered.com