25.-27. oktoober saab internetist kuulata maailma parimaid teadlasi ja asjatundjaid GMO teemadel. “Monsanto ei taha, et sa seda teaks,” kinnitavad korraldajad.

Telesummitit korraldavad tuntud loomakaitsjad John ja Ocean Robbins ning GMO ekspert Jeffrey Smith.
Kavas on intervjueerida 10 inimest, kes võtavad teema üles sealt, kus Monsanto lõpetas – geneetiliselt muundatud organismide tegelik mõju inimese tervisele ja meie maailmale.

Olen kuulanud Jeffrey Smithi esinemist Food Revolutionil ja ta on tõeliselt paeluva jutuga, viimaste uurimisandmetega teadlane ja kirglik asjaarmastaja. No ja John Robbins on oma suhtumiselt üks mu lemmikuid :).

Kui sa vähegi tahad toimuvast rohkem teada, siis nüüd on suurepärane võimalus!

ESIMESEL KOLMEL PÄEVAL ESINEVAD:
Thierry Vrain – oli 35a Kanada valitsuse GMO teemade juhtiv teadlane, kellele maksti, et ta summutaks GMO vastaseid uuringuid ja toetaks muundatud organismide levikut, kuni muutis meelt ja hakkas tegutsema südametunnistuse järgi.
Vandana Shiva – väsimatu aktivist Indiast, saanud nimekaid keskkonnaauhindu ning on doktorikraadiga teadlane, kes juhib kohalikku Teadustööde keskust bioloogia ja ökoloogia vallas.
Robyn O´Brien – koduperenaine, keda kutsutakse ka tänase toidumaailma Erin Brockovichiks. Tütre toidutalumatusele ja allergiale järele jõudes avastas ta midagi, mida palju ei teata. Ta asutas organisatsiooni AllergyKids, kirjutas kogemusest raamatu, on tänini autor ajakirjades ning populaarne ka oma TED Talk kõnedega.
Andrew Kimbell – The Center for Food Safety ehk Toiduohutuskeskuse juht ja asutaja. Kutsutakse tihti USA Kongressi ette tunnistusi andma, ajaleht The Guardian nimetas ta ära kui üks 50st inimesest, kes muudavad planeeti.
Claire Robinson – Earth Open Source keskuse juhtivuurija ning GMWatch lehe toimetaja. Endine uurivajakirjanik GMO teemadel.
Ken Cook – megasuure ja mõjuka organisatsiooni Environmental Working Gropu juht ja asutaja. Ta on USA üks parimaid eksperte, mis puudutab kemikaale, pestitsiide, toidu- ja põllumajanduspoliitikat. Tänu tema tööle hakkas USA Keskkonnakaitse organisatsioon (EPA) arvestama toidust tulevate pestitsiidide ja teiste kemikaalide mõju laste arengule.
Michael Hansen – tarbijaühistu vanemteadlane ja keskkonna väljaande toimetaja. Suure organisatsiooni Consumers International esindaja. Olnud USDA ehk USA Põllumajandusministeeriumi biotehnoloogia komitees ja Kalifornia Toidu ja Põllumajanduse biotehnoloogia komitees.
Miguel Altieri – olnud Berkley Ülikoolis agriökoloogia professor üle 30 aasta, permakultuuri spetsialist, oli seotud ka ÜRO permakultuuri programmiga.
John Robbins ja Jeffrey Smith.

Järgneval kahel nädalal saab lisaks kuulata veel 18 teadlast, arsti ja spetsialisti. Nende seas näiteks USA populaarseima terviseveebi pidajat dr Joseph Mercolat.

VAATA JA REGISTREERI SIIN