Vegan-burger on palju maitsvam kui tavaline käsnakas või kuiv mäki burks! Ja seda võib südamerahuga süüa, kedagi pole sinu maitseelamuse pärast tapetud, vägistatud, piinatud, mürgiseks küpsetatud, keemilisi lisandeid peale raputatud… Kui asendad täisterakukli kapsalehega, siis on veel eriti tervislik värk :).

IMG_1304
1 burger:

Kapsaleht või kukkel (nt Fazeri kaerakukkel v mitmeviljakukkel)
Salatilehed
Tomativiilud
Oakotlet porgandiga
Hapukurgi viil
Kapsa-kurgi salat
Maitseroheline (nt värske till ja murulauk)
Vegan majoneesi ja tomatipasta kaste.


Kommentaar:

* Enda hapendatud kurk on kõige parem, kui seda pole, siis maitsevad mitu peenikest viilu värsket kurki samuti taevalikult.
* Vegan majoneesi saab Mahemarketist, sealt saab ka tomatipastat. Kõik klaaspurgis/pudelis, et oleks võimalikult keemiavaba.
Aga et burgerit veel tervislikumaks muuta, siis sobiks kastmeks hästi ka india pähkli-küüslaugu kaste (200g india pähkleid likku u 2h, kui pehmed, blenderda, juurde poole sidruni mahl, maitse järgi paar küüslauguküünt, kes tahab paneb soola vmt ka ja valmis).
* Serveeri burger hoopis kapsalehe seest! Sellisel juhul sobib hästi Savoy kapsas v mingi varajane kapsas, sest müügil olevad Eesti kapsad on siuksed kõvad pead, et sealt tervet kapsalehte väga kätte ei saa, läheb katki. Enne müüki kooritakse veel mustemad v hallitama läinud pehmemad lehed ümber ära ka. Savoy näiteks ongi selline rohelisem ja pehmemate lehtedega kapsas. Seda leiab suurmatest poodidest.  Aga kui sa saad Eesti kapsa otse põllult v talunikult, siis muidugi, haara pehmemad kapsalehed burgeriks :).
* Salatiks sobib hästi nii tavaline heleroheline salatileht kui ka mõnus krõmps tumeroheline Rooma salat. Salatit pane rohkelt.
* Kui pole kuskilt serveerida, pane kohvifiltri sisse ja salvrätik alla :).
* Et väga kuivaks ei jääks, pane natuke kastet enne kapsa-kurgi salatit ja siis lisaks salati peale.
* Vürtsi saab juurde, kui kapsa-kurgi salatisse lisada sibulat v küüslauku.

Üldiselt on loomasööjad meeldivalt üllatunud, et ka vegan-burger võib täitsa maitsev olla :).