Itaalia suuruselt neljas linn – Torino – tuli välja teatega, et linnavalitsus soodustab ja toetab igati veganlust! Jätkusuutliku eluviisi toetamine on linna viisaastakuplaani põhiosa.

“Vegan ja vegetariaan toitumise reklaamimine linnas on fundamentaalne tegu, et säilitada keskkonda, tervist ja loomi,” ütleb linnapea ja see on linna ametlik seisukoht.
See põhimõte on nüüd osa linna järgneva 5 aasta munitsipaalprogrammist (2016-2021).

Torino linnapea Appendino Chiara on veendunud, et toidu poolt tekitatud mõjusid ei anna enam mitte märgata ja seda kinnitab nii ÜRO üldiselt kui ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsioon (FAO).

Linnapea sõnul tunnistavad rahvusvahelised autoriteedid, et kariloomadest tuleb 14,5% kasvuhoonegaaside emissiooni, seda on rohkem kui transpordi sektorist. Vegan toitumine vähendab kasvuhoonegaase 2,5 korda rohkem kui traditsiooniline omnivoori toitumine.

Pidev nõudlus liha järele on vastutav ka intensiivpõllumjanduse karmide tingimuste ja miljonite loomade vägivaldse tapmiste eest.

Torinos käib vegan toitumise promomine käsikäes teiste järkusuutlikku elu toetavate tegevustega: näiteks prügivaba elu ja vastutustundlik transpordi kasutus.

Torinos on hetkel 30 taimetoidurestorani!
Siin pilt Torinos asuva Soul Kitchen’i burgerist.

soul-kitchen-giorgio-violino

Allikas:
Corriere Delle Sera