Liam Hemsworth, näitleja, surfar ja keskkonnakaitsja rääkis Men’s Fitness ajakirjale antud intervjuus oma vegan-elust ja et ta soovitab ka vennal rohkem taimi süüa.

“Minult küsitakse pidevalt, et kust sa valku saad ja kuidas sa ennast tunned? Kusjuures, enamus inimesi, kes seda küsivad, pole ise üldse tervislikud inimesed,” räägib Hemsworth tagasisidest, mis ta on saanud pärast veganiks hakkamist.
Liam’ist sai vegan 2015. aasta kevadel.

Sa olid karnivoor, kellest sai nüüd vegan. Mis sind selle otsuseni viis?
Mu oma tervis, kuid põhiliselt kogu informatsioon, mis ma leidsin loomade väärkohtlemise kohta. Pärast seda ma ei saanud enam jätkata liha söömist. Mida rohkem teadsin, seda raskemaks ja raskemaks läks loomse söömine. 2015 kevadel läksin toitumisnõustaja juurde, et analüüsida oma verd ja toitumist. Ta ütles, et minu veregrupi põhiselt ja veel mingite testide põhjal sobib mulle punane liha ja ma peaksin seda rohkem sööma. Nii et ma siis hakkasingi seda tegema ja mida rohkem punast liha ma sõin, seda kehvemini end tundsin. Sama ajal on mul kõrval palju sõpru, kes on veganid. Woody Harrelson on tegelikult üks põhjusi, miks ka minust vegan sai, sest ta on tänaseks olnud vegan juba, ma ei teagi, mingi 30 aastat!
Nii et toetudes kogutud faktidele ja oma füüsilisele tundele tundsin, et pean tegema midagi teistmoodi, nii saigi minust vegan.

Tundub, et see töötab sinu jaoks.
Minult küsitakse pidevalt, et kust sa valku saad ja kuidas sa ennast tunned? Kusjuures, enamus inimesi, kes seda küsivad, pole ise üldse tervislikud inimesed. See ajab mind alati segadusse, sest ma küsin vastu, et mis sa ise sööd, sest mis iganes sa ise sööd, see pole õige… Kuid veganina pole midagi negatiivset, ma tunnen ennast suurepäraselt nii vaimselt kui füüsiliselt. Mulle väga meeldib. Tundub, et sellel on domino efekt ka mu ülejäänud elule.

rs_634x836-151028085140-634.liam-hemsworth-mens-fitness.102815Kas su superkangelasest vanem vend kiusab sind ka, kui sa pere grilliõhtul liha vahele jätad?
Chris on ilmselgelt väga tervislik, ta mängis Thori, mistõttu ta on viimastel aastatel kõvasti ka trenni teinud. Ent tal on üksjagu seedeprobleeme ning ta arutleb pidevalt, et mis tema süsteemile parim on. Minuga rääkides on ta ka veidi oma toitumist muutnud, ma arvan, nii et ta sööb rohkem taimset kraami nüüd.

Kas sul tulevad isud ka? Näiteks igatsed burgerit ja friikaid?
Ei, ja tead mis! Ma tõesti arvasin, et mul tulevad igasugused isud. Aga ma pole enam üldse liha tahtnud. Mida vähem ma seda söön, seda raskem on ette kujutada, et ma seda söön. Aga juustu igatsen küll. Iga kord, kui läksin New York’i, oli mu lemmiktegevus süüa hulk pitsat. Ma sõin korra veganina juustupitsat. See oli New York’is, olin siis just esimesi nädalaid vegan. Olin sõpradega, võtsime mõned õlled – sa jalutad ringi ja igal pool pakutakse pitsat ja siis sa tunned, et “ma pean ka ühe tüki saama!”

Kui sa viimati Men’s Health ajakirjaga rääkisid, siis ütlesid, et sa raskustrenni ei tee. Sul oli selline “maailm on mu jõusaal” filosoofia. Praegu tundub, et sa vist ikka teed veidi raskustrenni ka? Filmis The Dressmaker oled sa väga vormis!
Tõesti, ma teen harva kõvasti trenni. Ma ei tõsta kangi või midagi sarnast. Kuid viimastel kuudel, kui olen vegan olnud, olen teinud kõrge intensiivsusega trenne, kätekõverdusi, lõuatõsteid ja muud taolist. Ma teen iga päev kõvasti lõuatõstmist, sellest tuleb suurem osa mu jõust. Ning kätekõverdustest püsti ja tagasi, see on rasva põletamiseks ja südameveresoonkonnale tõeliselt kasulik. Ma teen 20 minutit selliseid asju ja see ongi kõik. Kunagi ma boksisin ka, aga praegu enam mitte.

Ka Liami endine kihlatu Miley Cyrus on vegan.

Lisaks toidule räägib Chris Men Fitness ajakirjas ka suurest armastusest oma varjupaigast saadud koera vastu.

Allikas
Men’s Fitness