Siin on 10 meest, kes kirjutavad rokkivaid retsepte, jooksevad maratone ja võitlevad hea asja eest!

Õige mees sööb seda, mida ta tahab. Kuigi macho-meeste kultuur suunab mehed alati lihalaua äärde, tuleb siiski arvestada, et praegu on aasta 2015 ja me ei peaks enam samastama mehi verist liha söövate metslastega.
Tänapäeval on väga mehelik meisterdada köögis maitsevaid vegan-õhtusööke ning kirjutada oma vegan-sportlase elust.

Minu abikaasa Taavi on kahtlemata üks sellistest meestest. Ülimehelik, pikk, kena, väga karvane ja vegan. :) Oskab olla hea isa, valmistada killer õhtusööki ja rääkida seejuures väga mehelikult meie toidulaua valikutest.
Aga et tema blogi ei pea, siis siin on teie ees 10 meest, kes seda teevad.

Brian L. Patton – The Sexy Vegan
Kokaraamatute The Sexy Vegan Cookbook: Extraordinary Food from an Ordinary Dude ja The Sexy Vegan’s Happy Hour at Home autor Brian (ehk “The Sexy Vegan”, seesama porgand hambus tüüp) käib lahedatel vegan-üritustel, veedab aega kuulsate vegan-kokkade seltsis, sööb dekadentlikku vegan-toitu ja jagab seda kõike oma blogi The Sexy Vegan ja samanimelise raadiosaate kaudu.
Kui ta parasjagu vegan-superstaaridega ei hängi, valmistab Brian köögis selliseid hõrgutisi nagu suitsuse shiitake seene ja suvikõrvitsa ravioolid või hiigelsuured võikud, mis valmistatud poppidest lihavabadest vegan-toodetest, kaetuna isetehtud kastmetega.

Vince Lia – Healthy Vegan Guy
Aastaid haavandilise koliidiga (soolepõletik) võidelnud Vince otsustas ükshetk lihast loobuda ja tundis ennast paremini. Eelmise aasta detsembris lõi ta blogi Healthy Vegan Guy, et tutvustada tervenemist läbi terviktoidu.
Vince on ses osas tubli, et ta teeb vahet kräpil ja tervislikul taimsel toidul. Sest taimetoitlane saab olla ka süües kartulikrõpse, friikaid, ketšupiga makarone… Tema valmistab aga retsepte, mis hoiavad sind terve ja aktiivsena ega soodusta haigusi.
Oma Itaalia juurte rõhutamiseks meeldib talle valmistada hoopis suvikõrvitsa spagette tomatipasta ja baklažaani-parmesaniga.

Joshua Katcher – The Discerning Brute
See tüüp on teistest veits valivam. Tema veeb  The Discerning Brute käsitleb “moodi, toitu ja etiketti eetiliselt kenale mehele”. Joshua tegutseb laialt mitmel rindel, ta on professor ühes New York’i koolis, moesarja Brave GentleMan looja ja teda näeb üsna tihedalt tavameedias, näiteks Oprah’s, W Magazine’is jm. Joshua hoiab kätt vägivallavaba moe pulsil, tutvustades lugejatele uusi jakke, kingi, kotte ja muud põnevat vägivallatu moe rindelt.

Kerry Weber – Vegan Skate Blog
ehk “Mr Fakie” peab blogi nimega Vegan Skate Blog, mis valgustab skeitimise ja veganismi kokkusaamispunkti. Kerry innustab skeitereid taimetoitluse poole. Ta teeb intervjuusid oma sõpradega, tutvustab tuntud vegan skeitereid, ka lumelauasõitjaid, räägib loomakaitsest jne. Samas kirjutades nt ka vegan jalanõudest, progressiivsest kunstist ja näitab skeitereid tegemas seda, mida nad kõige paremini oskavad.

Rich Roll
Mida iganes meie teeme, seda suudab Rich Roll ilmselt veel paremini teha. Inspireerivat blogpidav mees on taimse jõu selge näide – ta on ultrasportlane. Rich osales Epic5 Challenge’il, kus ta läbis viis korda pikema maa kui Raudmehe triatlonis ja seda  viiel Hawaii saarel vähem kui nädalaga.
Inimesed on temast innustunud ja püüavad välja mõelda, kuidas rohkem tema moodi olla. Lisaks blogile teeb Rich ka populaarset veebisaadet The Rich Roll Podcast.

Andrew Olson – One Ingredient Chef
Kuigi nimi viitab muule, kirjutab Andrew oma blogis One Ingredient Chef toitudest, milles siiski rohkem kui üks koostisosa. Andrew kirjutab toidust ja teeb seda vaimustavalt. Näiteid tema retseptidest: ohtlikult juustune lehtkapsa supp, kinoa ja tempeh jambolaja, soolatud karamellised õunakoonused…

Matt Ruscigno – True Love Health
Matt on tõeline vegan sporditeadmiste allikas ja ta jagab seda kõike lahkelt True Love Health lehel. Lisaks näeb seal toimuvaid vegan-sündmuseid, loenguid, toitumisalaseid seminare. Matti sisevaade taimetoidumaailma on see, mis teeb blogi huvitavaks ja ainulaadseks.
Matt on registreeritud toitumisnõustaja ja vegan viimased 19 aastat. Koos professionaalse filmitegija Sasha Perry’ga on nad projekti “Strongest Heart” raames teinud inspiratsioonivideosid vegan sportlastest.
Matt oli kaasautor raamatule The No Meat Athlete ja Appetite for Reduction.

Dr Ethan J. Ciment ja Michael Suchman – VeganMos
Abielupaar, kes pani kokku veebi VeganMos, et avaldada armastust kõige vastu, mis vegan. Nad postitavad retsepte, restorani arvustusi ja muudki. Näiteks postitas Ethan ülevaate Iisraeli turust, mis oli lookas pähklite, kuivatatud puuviljade, värviliste vürtside, oliivide ja kohaliku tahinist valmistatud halvaa poolest. Paar elab Brooklynis ja neil on kaks vegan koera. See viimane on üsna huvitav…

Wayne Pacelle – A Humane Nation
Rahvusvahelise loomakaitseorganisatsiooni The Humaine Society USA osakonna president ja tegevjuht Wayne jagab väljakutsuvaid mõtted blogis A Humane Nation. Ta kutsub inimesi tähele panema vägivalda, mis saab osaks loomadele, samas annab ta infot ka sellega seostuva seadusandluse ja lahenduste kohta. Mõned tema viimased postitused: “Animal Protection: A Domestic and Foreign Affair,” “Horse Sense Needs to End Doping in Horse Racing,” ja “Bob Dole, Bob Kerrey Call on Congress to Embrace Animal Welfare Agenda.”

Jon Tedd and Chris Cooney – The Vegan Zombie Vlog
The Vegan Zombie
 YouTube’i kanali lõid kaks kutti, kellele väga meeldib õudus kui žanr. Jon ja Chris juhivad vebisode, kus nad kokkavad näiteks koduselt seitanit ja vegan lihakäkke peatselt saabuva apokalüpsise ootel, võttes seejuures aeg-ajalt peale jäätise võileibasid. :) Aga nad maitsevad ka uusi vegan tooteid, näiteks vegan juuste, valmistavad vürtsikaid toite “paanikaruumis” ja püüavad vältida poes võimalikke zombisid, kui nad oma zombie-vaba mac-n-cheese’i valmistamiseks komponente ostavad.
No siuksed kiiksuga kreisid tüübid. Aga väga meelelahutuslikud kah. :)