Maailmameistrist kehakulturist Barny Du Plessis ütleb, et ta on “100% täie südamega vegan-võitleja”.

Pärast seda, kui Barny Du Plessis sai 2014. aastal Mr Universe’i tiitli ja on nüüd samas klassis selliste tuntud kehakulturistidega nagu Arnold Schwarzenegger, otsustas Barny, et tema järgmine eesmärk on “võidelda üldise heaolu eest,” mis viis ta veganismini.

Esimeses intervjuus pärast veganiks hakkamist nimetab Banry ennast “100% täie südamega vegan-võitlejaks,” ja kinnitab, et veganism on tema eetikaga sügavalt kooskõlas.

Barny on kusjuures kasvanud üles vegetarianina ja liha [highlight]hakkas ta sööma alles 18. eluaastal[/highlight]. Kuigi looma lihase söömine oli raske, uskus ta, et see on kehakultuuriga tegelemiseks vajalik.

Ta ütleb, et veganismiga alustamisest peale sööb ta ka kõiki tuntud valgurohkeid taimseid toite nagu läätsesid, täisterasid ja kaunvilju.

“Ma ei hooli sellest, kui inimesed arvavad, et ma püüan nende arvamusi muuta,” ütleb härra Universum. [highlight]”Meie planeeti rikutakse igas suunas. Kui sa ei tea, siis see on üks asi. Kui sa aga tead ja otsustad mitte tegutseda, siis see on lihtsalt haige,” on Barny julgelt otsekohene.[/highlight]

[highlight]Sarnaselt professionaalse NFLi ehk USA jalgpalli mängija David Carteriga (136-kilone vegan)[/highlight], soovib Du Plessis maailmale näidata, et isegi ekstreemsed sportlased elavad veganina suurepäraselt.

Du Plassis lõpetab intervju, öeldes “ve-gains!” ;)

Allikas:
VegNews