Pool elu vegan olnud reverend George Malkmus räägib lihtsalt lahti, mis värk selle lihaga siis piiblis on.

Mina mõtlesin ka aastaid tagasi, et aga kas mitte piiblis polnud lihasöömine lubatud? Võtsingi siis oma kunagi pühapäevakooli lastepiibli lahti ja vaat´ imet, kohe alguses on kirjas, et Jumal andis Aadamale ja Eevale toiduks kõik maa viljad ja seemned. Loomade söömisest polnud midagi. Loomad tulid alles hiljem, kui kõik need viljad ja seemned oli läinud.

Ka ei saanud ma aru, miks ristiinimesed üldse liha söövad. Kas 10 käsus polnud mitte kirjas, et ei tohi tappa? Ja just niisama lihtsalt. Mitte, et ei tohi tappa inimest. Lihtsalt ei tohi tappa. See tähendab siis ju ka loomade tapmist. Miks sellest mööda vaadatakse?

See teema on lai, filosoofiline ja põnev. Keda laiemalt huvitab, võiks leida huvitavat [highlight]Esseenide Rahuevangeelimist[/highlight].

“Jumal andis Aadamale ja Eevale paradiisis kindla toidu. Kui nad paradiisist välja visati oli nende toit sama järgmised 1700 aastat, kuni üleujutuseni. Selle ajani polnud inimesel ühtegi ülestäheldatud haigust ning keskmine eluiga oli 912 aastat. Kui tuli üleujutus sai kõik taimne veega kaetud ja Jumal andis inimesele ellujäämiseks loa süüa puhtaid loomi. Ent inimene ei suutnud liha maitset enam unustada,” räägib reverend.
Ta jutustab vahejuhtumist piiblis, kus inimesed soovisid liha rohkem kui olla Jumalaga. Räägib, kuidas inimesed läksid Moosese juurde ja küsisid liha. “Mooses pöördus Jumala poole ja ütles, et inimesed tahavad liha. Jumal ütles, et annab neile liha, kuni see nende ninasõõrmetest välja tuleb. Kui inimene hakkas sööma liha, sisenes inimrassi katk. Peaaegu iga füüsiline probleem, mis meil täna on, algab millestki, mis pärineb loomast. Peale liha on üks hullemaid loomseid toite juust.”

Intervjuus läheb jutt edasi. Reverend George muide õpetab toitumist läbi piibli perspektiivi.

Lisainfot, kus räägitakse taimetoidu religioosest taustast leiad siit:
Kogu Tõde Taimetoidust, LOE
http://torahlifeministries.org/

Allikas:
The Raw Health Show