New York´i osariigis on toimumas revolutsioon! Lapsevanemad ja lapsed nõuavad tervislikumat koolilõunat ning järjest rohkem inimesi liitub ühendusega New York Healthy School Food, mis tutvustab koolides taimedel põhinevat toitumist.

Mäletate seda kooli New York´is, mis läks üle täiesti lihavabale toidule? See oli üks NYHSF´i võit. Ja nad tahavad tervislikku taimset terviktoitu iga kooli valikusse. Neil on palju toetajaid nii eraisikute, poliitikute, meditsiiniasutuste ja tuntud doktorite-teadlaste seas – tundub, nad saavad hakkama! Väga äge!

Sellesama ühenduse tehtud on ka Värske Puuvilja ja Juurvilja Snäki Programm, Vegan söögi programm lõunalauas ning Heaolu Äratus (30kuuline programm toitumissõnumitega, iga kuu erinev teema).

Ühenduse eesmärk on muuta New York´i koolitoitu rohkem taimepõhiseks, võtta maha ses osas hirmu ja pakkuda teadmisi. Samuti soovitakse välistada igasugune kräpp, mida lastele toidu nime all pakutakse. Mittetulundusühingu nõukogusse kuulvad teiste seas ka dr T. Colin Campbell, dr Joel Fuhrman ja dr Oz.

2004. aastal alguse saanud algatus kasvas välja New York´i lapsevanemate lihtsast soovist võimaldada lastele lõuna ajal ka vegan terviktoitu. Samal aastal läbis ühehäälselt Assamblee ja Senati nende seaduse muudatuse ettepanek, et koolides oleks lõunalauas ka taimsed toidud, terviktoidud, õpetataks tervislikku toitumist, mis haaraks ka multikultuurset ja taimedel põhinevat toitumist, toetataks programmi “talust kooli” jne.

Algatus sai kiirelt tuntuks ning oma toetust avaldasid mitmed meditsiiniasutused ja kuulsused, nende seas on toetajateks näiteks:
[highlight]Ameerika Südameassotsiatsioon, dr Colin Campbell, dr Joel Fuhrman, dr Oz, NYC PTA (lapsevanemate kogu), rabbi Israel Rubin, Krislik Taimetoitlaste Ühing ja paljud teised.[/highlight]

Nad korraldavad toitumise pilootprogramme, konverentse, töötubasid, pakuvad haridusteavet, peavad loenguid, neil on Tervisliku Koolitoidu hotline (ehk telefon pakilisteks kõnedeks) ja nad töötavad, et seadusandlust muuta.

Milline eeskuju Eestile! On, kust alustada, onju. :)

Allikas:
HealthySchoolFood.org