November on ümberhäälestuse kuu. Sees olevate tundmuste kasvamise ja loomise kuu. Olemuselt on november justkui üsna leebe ja toetatud, kuid sügaval sees toimuvad suured protsessid ning kuu lõpuks märkad ja tunnetad end uutmoodi – kaastundlikumalt, õrnemalt ja leebemalt. Hea teada on seegi, et mis iganes sulle oktoobris muret tegi, see saab novembris inertsi lahenduseks.     

Kogu kuu on kaetud justkui õrnade sädelevate lumehelvestega, tuues esile pidulikkuse, rahu ja olemise ilu. Novembris on ka pilk maagilisem. See, mida näed, tundub lihtsalt iseenesest maagiline – siin kohe esimene soovitus – vaata novembris rohkem peeglisse! 

Võib ka juhtuda, et märkad kohti ja inimesi sügavamalt, täielikumalt, rohkem läbi südame ja tunnete, mitte niivõrd läbi mõistuse ja mõtete. Tunded, vaated, helid, taju – kõik tundub tähenduslikum, värskem… See on avastuste kuu. 

Tähelepanemises on vägi. 

Ilu ja maagia märkamine on oskus, mis annab püsivates muutustes omamoodi turvalisuse. Nagu ka tugevuse ennast uskuda ja selle najal käituda. Ühelt poolt lõpetada jutt, kui tajud, et teine inimene ei ole sinuga aus või siiras (võib olla, et nii käitub ta ka endaga ja seepärast ei oska teistega muudmoodi ning sina saad siia tähelepanu tuua); või ka tajumist, millal kaaslane ei tunne end hästi ning vajab kallistust. 

November on tänavuaasta kõige maagilisem kuu. Siin on kuupäev 11.11 ja võimas täiskuu.
11.11 on valgustumise ja tõe number. See on meile kõigile meeldetuletus peenema vibratsiooni lähedalolekust, meeldetuletus elada oma kõrgeima vibratsiooni kohaselt. Ehk – mis sind inspireerib, mida sa armastad teha, kus sa armastad olla – kõike seda tee 11.11 kindlasti! Ja naudi täie südamega. :)

11.11 on sel aastal eriline, olles tõeliselt võimas manifesteerimise päev! Kus iganes satud sel päeval olema, võta seda päeva maagiliselt, siin ei ole juhuseid.

Soovid mõne küsimuse osas märki ja pane tähele, ilmubki. See on hea võimalus lasta nähtavale tulla teemadel, mis su elus aktiivsed on, neid suunata ning luua soove reaalsuseks.
Kuupäevale 11.11 järgneb kohe ka täiskuu, mille mõjus näitavad kadunud võimalused end taas või avaneb uus idee, uus võimalus kohast, mida sa ei osanud ette näha.
Astroloogiliselt on sama planeetide seis taas 2032 – kui Merkuur on Päikese ja Maa vahel. Päike tähendab elu, sümboliseerides kuidas end maailmas loominguliselt väljendad; Merkuur sümboliseerib seda, mismoodi kommunikeerid oma mõtteid ja tundmusi maailmale.

Novembrit kutsutakse hingede kuuks, sest siin on alati kontakt esivanemate, iseenda põhiolemuse ja teiste hingedega. On hea aeg tunda hoitust ning tuge. See viib endasse vaatama, mismoodi ma ennast hoian ja toetan, kui palju ma enda jaoks olemas olen, kus ma pole olnud ning kuidas ma saan endale olemas olla nii nagu vajan. 

November on enda sees rahus olemise kuu, tõstatades sellega ka küsimuse, kuidas ma endas ja endaga rahul olen, rahu leian ja seda rahu kasutan. Sees oleva rahu toel saab lasta kasvada kõigel uuel. See on rahumeeli enda vaatlemise ja enda nägemise kuu.

November õpetab saama taasühendust oma kire, inspiratsiooniga, et saaksid elada rohkem kooskõlas hinge eesmärkidega. Jaga oma autentset olemust. Mis iganes osa sa oled kartnud endast jagada, nüüd jaga. Kui oled oma mõtteid enne matnud, siis väljenda neid. Nüüd on aeg.
Välja tulevad ka varjud, aga lihtsalt selleks, et need valgustada. Varjude eesmärk on näidata, kuidas saad end väljendada rohkem päriselt ja tõesena nii nagu sa oled. Varjude abil saad tuua endast välja seda, mida seni varjanud.
Oma osa on novembris valul ja sisemistel raskustel. Nende puhul on hea endalt küsida, kus valu/raskus end kehas füüsiliselt väljendab, mis mõtted sellega kaasnevad ja kui ta tuli sulle midagi õpetama, siis mida?

Mis on need mustrid ja mõtted, mis sind tagasi on hoidnud? On sul neist juba villand? On nende jõud sinu üle vahepeal ehk märkamatult vähenenud?

Kogu kuu aitab ühenduda sellega, mis sind elama paneb. Mis on see, mida sa pole teinud, mis sind elustab, põlema paneb?

Novembris kogu väge, vaatle ja tunneta oma põhiolemust. Ausalt öeldes on hea ka välja mõelda, mis on kõige hullem, mis sinuga saab juhtuda. Ja seda misiganes valdkonnas, kus sa tunned end kinni olevat. Mitte sellepärast, et nii juhtub, vaid puhtalt sellepärast, et see sind ei takistaks.
Tee siia plaan peale, kuidas sa hakkama saad. Sina ainukesena omad oma emotsioone, reaktsioone ja suhtumist. Sinu sisemine harmoonia, sinu iseendaks olemise jõud, sinu rõõm ja inspiratsioon on sinu pärl ja alati ainult sinu. Kõige hullema plaan annab sulle kindluse näha, mismoodi see pärl jääb sinus puutumatuks. 

Novembris on antud aeg puhata möödunud kuude virr-varrist. Sellest otsus, mõnele ka avastus ja mitmele valik valida teadlikult alati parimad mõtted. Kuna enesetunne pärineb alateadvuses olevatest arvamustest, baasmõtetest, siis reaalselt lihtsalt kuula ennast ja pööra kõik negatiivne teadlikult pea peale, keera positiivseks. Ja imesta, kuidas enesetunne muutub!

Usalda ennast. Kontakt, mis novembris iseendaga süveneb, toob selle, et sa teed enam neid asju, mis sulle päriselt meeldivad. Sind ümbritsevad need inimesed, kellega sul on hea mõistmine ja soojus, sa oled kohtades, mis sind täiendavad ja teed asju, mis sind inspireerivad.

Sa tunned ennast rohkem. Mitte ilmtingimata paremini, aga rohkem. Ükshetk märkad, et tunned end ka paremini kui eales varem, rõõm tuleb justkui uuest kohast ja inspiratsioon tabab uut moodi.

Harjutus oma tõesse jäämiseks. Siin tekib novembris lahusus. Ühed on aru saanud jõust oma maailmapilti ja tunnetust liigutada. Teised mitte. Ja siit tuleb konflikt, mis loob uut õpetust oma tõesse jääma, oskuse end kõrvalt vaadata ja tunda. Sest ometigi peab lubama ka teisel olla nii nagu ta tahab. Üks suur õpetus on see, et sa ei saa ega peagi muutma kedagi või midagi, mis ei taha muutuda. See on üks raskemaid õpetusi. Teine õpetus on see, et otsi igas suhtlemises positiivset, teine pool kas liitub või kaob. Kuid sina võidad alati. See on muidugi vahel lihtsam öelda kui teha. ;)

November õpetab, kuidas ilma igasuguse toeta leida endas ja ise olemises tasakaal ja hea olemise tunne.

Aeg end väljendada nii sõprus- kui armusuhetes. Koos kasvamine toimub aktsepteerivas ja siiras suhtes, kus vajadusi ja soove saab väljendada pingevabalt. Andestus ja armastus on ühed suured märksõnad läbi kogu kuu. Kõigepealt sea sisemiselt asjad paika ja siis väljenda ennast. Vaata, mis juhtub. See, mis sa endas leidsid, hakkab sulle vastu särama. Ja siit lähevad mitmed sinu suhtlused sootuks uuele tasemele.
Olles jõudnud sisemaailmas suure sammu edasi ja lähemale, peavad seda tegema ka sinu suhted välismaailmas.

Siit saab alata muutustega joondumine, hingega joondumine, oma eluga joondumine. Siit kasvab individuaalsus, inspiratsioon. Paljuski jõuad sa tegelt järgi sellele, mis sind ammu elustanud, inspireerinud ja huvitanud, kuid millega sa pole seni kuigi tõsiselt tegelenud.
Mõnedele peas kedranud küsimustele hakkad saama vihjeid.

Milles ma kirglik olen, mis mul inspratsiooni lahti teeb ja milles ma olen hea? Mismoodi saan oma olemust ja kirge paremini maailmale edastada? Mis on minu ülesanne ja koht siin maailmas? Mis on minu elu-kutse?

Novembrikuu on vanast vabanemine. Vanade traumade vabastamine. Lihtsalt järsku tabab teadmine, et need pole enam olulised. Kohe on ka oskus neist edasi minna. Kui midagi meelde tuleb, vaata need kohad lihtsalt üle ja imesta, kui möödunud teemaks need muutunud on.

Käimas on ajastu muutus. Kerge on suhelda oma kaitseinglite, hingejuhtide ja kõrgema mina olemusega. Tekib oskus suhestuda teistesse armastuse ja kaastundega. Novembri energias võid esimest korda üle hulga aja tunda, et õnnestubki jääda rahulikuks ja endasse ka teiste tugevas energias. See tuleb teadmisest, et teise kogemus on tema oma, sinu reaalsus ja kogemus sootuks teine. Ja see, mu kallis, olgu sulle indikaator, et sa just läbisid ühe suure ja olulise õpetuse, mis aitab sind uuel aastal palju.

Jaanuar toob uued väljakutsed. Need on juba olemas ja näha ja ootamas. Seepärast kasuta novembrit täitsa tõsiselt vaatamiseks ja tunnetamiseks. Sa võid avastada endas uusi vaateid, andeid, väge… Detsembris oleme lihtsalt praktilised ja tähistamise keskel. Mõnda ootab detsembris suur otsus, mis viib aasta algul korraks jalad alt. Jaanuar ja uus aasta annavad võimaluse avastada end uuest nurgast.
Paljud kogevad nii vabadust kui ka väljakutsetega seonduvaid ebamugavusi. Jaanuaris ootab meid kõiki sellest läbiminek. Elu teeb muidugi ise korrastuse nagunii. Mida enam neid korrastusi isegi mitte juhime, vaid lihtsalt piisavalt mõistame, et kaasa minna, seda lihtsam on.

Üksjagu on näiteks suhete lõppu, töökoha ja ka ameti vahetamist, endas otsuste tegemist uutmoodi olemiseks… Kõike, mis seotud pööretega. Kindel on see, et suhted on muutunud, arusaam elust ja tööst on muutunud. Ka on täiesti loomulik tunda tõmmet tagasi, mis viitab ainult su oma pragudele, kust on vaja valgus sisse lasta. 

Tore on see, et muutuste taga on väga tugev loomise jõud. Nii et mida selgemalt sa lood heast tundest lähtudes, seda enam on su otsus hingega kooskõlas ja seda suurema tõuke arenguks oma ellu annad.

 

Joonistus poolte tasakaalust. Liisa-Indra
Joonistus poolte tasakaalust. Liisa-Indra

Kuu lõpuks avastad, et kuulad ja märkad end uut moodi. Iseenda suhtes on suurem kaastunne, lähedus ja õrnus. See tähendab tähenduslikumat ja kindlamat ühendust meeltele ja südamele. Sul on sügavam ja parem ühendus, millele alati toetuda ja mis annab turvalisuse, sest seda hoides sa hoiad ka end palju tõelisemalt. 

Kõik muutused, mis toovad hea tunde, on väga toetatud. 

 

Lahkust ja koos-tunnet,

Liisa-Indra