Oktoobris selgineb sisetunne, pöörduvad energiad ja avarduvad vaated. See, mis tundus enne õige ei pruugi enam nii õige tunduda. Ning mis enne täiesti vale tundus, saab uue mõõtme ega näigi enam nii vale. Selle kõige tulemusel avastame ümbritseval täiesti uue dimensiooni.

Oktoobris võtavad meid vastu imelised pöörlevad energiad, mis toovad sisemusest üles kõike seda, mis on loonud meis kahtlusi ja segadust. Juhtub see, et paljud asjad saavad lihtsalt selgeks. Mõni isegi nii selgeks, et ei saagi täpselt aru, kuidas sai mitte selge olla.

On aeg, kus õpime muundama energiaid selliseks nagu meile kõige sobilikum. Arenenud intuitsiooniga on võimalus sisetunde abil ära tunda põhjuste ja tegude tagamaad.

Oktoobris on lihtsam sisetunnet mõista ja usaldada. Sisemine hääl tundub selgem ja segamatum, enda usaldamine lihtsam ja varasemast kergem. Mitmed pikemalt üleval olnud teemad hakkavad tunduma “vanad”, st need on nii kaua õhus olnud, et nüüd juhtub nendega midagi, sest sisetunne tuleb esile. Ja see on eriliselt huvitav koht, kuna siin on äratundmisrõõm – sisetunne oli kohe alguses sama, mis nüüd tulnud teadmine.

Oktoobris tuleb esile minevikus juhtunu läbiseedimine, elus toimuvast läbi minemine. Kusjuures, see toimub igal tasandil sünkroonis, nagu alati. Kui peas on mure ja sees segadus, siis väljendab seda ka kõht. Või ka vastupidi, kui kõhus on seisak, siis vaata, mis toimub hinges ning millised mõtted peas keerlevad.

Tähelepanu läheb sellele, mida kuuled ja näed – hakkad märkama, mis läheb kokku ja mis mitte. Suhetes tähendab see märkamist, kes räägib ühte ja teeb teist; kes teeb midagi, aga räägib hoopis muud. Selliseid erisusi on hea oktoobris näha, sest annab võimaluse energiad ümber hinnata ja oma jõudu sobivamasse kohta suunata. Ennekõike kehtib see enese kohta, mismoodi me ise oleme oma sisemise olemuse ja tundmuste suhtes silmakirjalikud? Väline maailm on ju ometigi meie sisemaailma peegel.

Pole võimalik eksida, kui käitud oma sisemise tõe järgi. Siin pole vale rada olemas. Kõik, mis meiega toimub, on alati meie jaoks, mitte meie kahjuks. Kunagi pole valesid samme, on ainult kitsas vaade. Seda ära tabades saame oma vaadet avardada, et mõista laiemat pilti.

Oktoobris alanud energias pöörduvad paljud asjad vastupidiseks! Mis oli enne hea enam nii hea ei tundu. Mis tundus halb, polegi enam justkui nii halb. Valge paistab tume ja tume näib hele. Märka need alad ära, sest need on avardumise kohad ja siin on suur võimalus õppida tundma nii ennast kui teisi.

Inimene, kellega tundus enne vale suhelda, võib paista teises valguses. Sa lihtsalt taipad tema kohta uue nüansi ja see muudab üldpildis kõike. Kummalisel kombel võid ka tajuda, et see uus taipamine ei tundu kuigi uus, nagu oleksid seda mingil tasandil juba teadnud, kuid teadvustasid alles nüüd.

Samuti nagu taipad rahulikult ja selgelt uusi nüansse inimeses, kellega on pikalt tundunud väga õige suhelda, kuid kellega see tunne nüüd muutub.

Vastupidiseks pöördumine toimub esimesena meie sees. See, mis enne oli selgusetu saab selgeks ja see, mis enne oli selge, leiab sootuks uue suuna – kinnistub või jääb selja taha.

Mis püsis enne tugevalt, jääb tugevaks ka nüüd. Mis seisab kõikumatuna on tõelisus ja muutumatu. Sellist asja on väga huvitav märgata nii eneses kui teistes.

Muutus on elu seadus. Kui on üks asi, millele saame kindlad olla, siis see on muutus. Oktoober tuletab seda meelde, siin on kõik energiad kohal imelises tasakaalus – on päikesepaistet, värskust, külma ja kuldseid toone.

Tahte avaldumine ja ebamugavused annavad võimaluse õppida end tundma karmat uurides. Karma pole kunagi ainult negatiivne, karma on teo-tagajärje seadus, kehtides kõikidele energiatele, ka positiivsetele ja negatiivsetele.

Me pole siin, et vabaneda negatiivsest karmast. Oleme siin, et see ise heaks teha! See, mu kallis, on ülioluline. Loe seda lauset endale veel üks kord.

See on oluline, sest eluteel võime kohtuda ja otsida inimesi, kellel on võimed ning kes lubavad meid hetkega negatiivsest karmast vabastada. Negatiivsest karmast pole vaja vabaneda, nagu ööst pole vaja vabaneda. Negatiivsel karmal on oma koht ja mõte. Nagu ka ööl ja pimedusel on mõte. Negatiivne karma on osa duaalsusest, seda pole vaja kaotada, vaid mõista. Ise mõista ja näha. Selle võim kaob kohe, kui näeme laiemalt. Seepärast usalda ainult neid, kes aitavad sul armastaval viisil leida oma elus taipamisi. Et saaksid oma elu ise heaks teha.

Oktoobris on paratamatu selginemine. Isegi, kui sa ei taha, siis sa pead ikkagi hakkama oma elu tähele panema ja kohati ebamugava nurga alt. Mis teeb sulle hea olemise ja mis ebamugava?

Millele sa mõtled tihti, kuid erilise positiivse tulemuseta? Mida sa pead oluliseks, kuid ei suuda oma ellu mahutada?

Intuitsiooni selginemisega võib kaasneda ka hirmude ja murede selginemine. Kui energiad vabanevad, vabastavad nad kõik enesega seonduva.

Mis on see, mida oled tahtnud? Oma tahtega surunud mingitmoodi suhtlust, tööd, kuid mis ei lähe nii nagu sina soovinud oled. Ikka juhtub, et esitame tingimusi nii erinevate inimestega suhtlemiseks, kui oma tegemiste sujumiseks.

Kui miski ei lähe nii nagu sina tahad, siis ole korra vaikselt ja vaata, kuhu asjad liikuda tahavad. Lase tahtest lahti ning sinuni kasvavad uued võimalused.

On aeg oma tahe lahti lasta.
Oleme osa suurest energiast, ühisväljast. Meie kehad väljendavad hinge olemust. Mõtle sellele, mida tunned, kui oled väikese beebi juures, vaatad talle silma või hoiad teda süles. Temast kiirgab puhas, siiras, armastav jõud.
Sina olid ka selline beebi ju. Ja seesama vägi on sinus siiamaani. See ei muutu ajaga, vaid kasvab, kuid selle põhiolemus on alati sama. Sina oled see siiras pilk ja puhas leht. Me kõik oleme.
Tunned selle ära endas, leiad ka teistes.

Energia on selline, mis õngitseb seest välja kõike negatiivset. Lase neil asjadel lihtsalt üles tulla. See võib avalduda näiteks unenägudena. Võib juhtuda, et näed unenägusid, mida oled varemgi näinud, kuid mis on pikalt peidus olnud. Vaata, et siia kinni ei jää, ei hakka mõtlema unenäos sobivamaid stsenaariume ja asju lahendama. Lihtsalt vaatled ja siis saadad selle kõik tühjusesse. Sellega, mis sul peas on, mis tunded sees on, teed nii, et otsustad kaotada peast kõik mõtted ja seest kõik tunded. Ei mõtle mittemillelegi. Oled vaikselt. Tühjuses. Ja unenäo järelmõjud hajuvadki ise ära.
Et emotsioonid on meile kingitud kompass, siis toimub avaldumine ka siitkaudu. Tühjuses olles märkame, millised emotsioonid ja mõtted pärinevad negatiivsest maskist, mustrist ja mis on seotud olevikuga. Ainus asi, mis nendega teha, on nad armastavalt vastu võtta ja end mõtetest-hinnangutest vaba hoida.

Vaata, mis sul käes on. Ja õpi seda armastama. See on ainus viis muutuseks. Kõik, mis su teele tuleb, viib elu ainult paremuse poole, avaramaks, võimalusterohkemaks. Mida rohkem armastame käesolevat, seda selgem on meie intuitsioon ja seda siiramad oleme.

Kui keskendume halvale ja ebamugavale, siis võime kaotada ka selle osa, mis on hea.

Elu usaldamine tähendab enda usaldamist ja vastupidi. Vaata tagasi ja leiad, et elu on su ees avardunud aina laiemalt, su kõrvale on alati antud õiged inimesed, sa oledki alati olnud õiges kohas ja kõik tõepoolest ongi olnud alati sinu kasuks. Kui pea on selgem, on selgem ka nägemine.

Muide… et muutused on õhus, on toetatud ka kõik elluviidavad muutused. Kui sul on soov astuda samm, siis see on eriti toetatud. Põhiline, et soovid lähtuvad südamest. :) Teineteise toetamine ja koosolemine on sama olulised kui osata olla vaikuses.

Sellest ka soovitus – sel ajal, kui toimub pöördumine ja pöörlemine – vii ennast tühjusesse, siin toimub uue loomine, siin pole midagi, siin on kõiksus. Võta hetk vaikust ja luba sel endas olla ilma pealesuruvate mõteteta. Sellisel moel tajume ruumi, mitte selle sisu. Vaikus kingib paindlikkuse, vastvõtlikkuse ja tugevuse vaatepunkti suunata. Kindel on see, et meis on alati rohkem, kui ise arvame ja näeme. Vaikuses ühendume iseendaga.

Vii ennast tühjusesse, ainult siin saad eemale, et märgata kinnijäämist või tunda, kuhu vool viib. Ainult siit saad nägemise. Tee kõik vaikseks ja tunneta nullist, kuhu sind tõmbab.

Sama tähtis, kui on leida oma anded, on neid ka jagada.

*

Siin on väljavõte eelmisel poolaastal kirjutatud Vikerkaare aasta üldisest energiast:

Oktoober on sisemiselt pöördelise muutuse aeg, märtsis avanenud pastelsed värvid ja peenelt vibreerinud energiad saavad sügavama toonid ja kangemad kihid. Oktoobris energia muundub, algab uus energia ja meie Vikerkaarelised värvid muutuvad tumedamaks ning saavad kõrvale uue tummisema kuldse-pruunika valguse. Minu jaoks seostub see Tiigrisilma kristalliga. Siin on jälle pöörde koht. Üks võimalus on, et tulevad esile kirkad värvid. Siis on oktoober kirg, ohud ja muu punasega seonduv.

November toob uusi teadmisi ja detsember äratab jälle kirgi. Kuid on ka võimalus seda kõike ebameeldivusteta kogeda, olla juba külluslikus koostööenergias imelises tasakaalus, kõiksuses, tervikus, kus kõik on olemas täpselt õigel ajal – ka kired ja hirmud – ent need ei valitse, vaid saavad samamoodi rahuldatud kõige õigemal ajal kõige õigemal moel.

*

Oktoobris saab alguse teekond, mille haripunkt tuleb detsembri lõpul-jaanuari alguses. Selle teekonna tulemusi näeme värske kevadise sädelusega, mil oleme kõik uuemas kohas.

Justnagu jões hulpival puuoksal pole mõtet vooluga võidelda, pole ka meil vaja elu vooluga võidelda. Elu viib meid just nii nagu vaja meile kõige paremal viisil sinna kuhu peame jõudma. Vool on teekond ja asja mõte, mitte lõpp-punkti jõudmine. Justnagu puuoks murdub vastupidises voolus vee jõul, võime murduda ka meie, inimesed, märkamata suure jõu võimsust ja imelisust.

Sa võid kindel olla, et elus juhtub kõik alati nii nagu peab juhtuma.


Sel maagilisel ajal on meie teejuhiks… ööbik! (Nightingale) 

Ööbik toob kaitse ja õpetab laulma läbi hirmude. Ööbikud laulavad pimedas öös, et ajada eemale ohtu ja hirmu. Nad tuletavad meilegi meelde, et muusika on võimas vahend negatiivse energia muundamisel positiivseks. Laulud saavad tugevdada südame jõudu ja võimendavad väge.
Ööbikutel on side kuuga ning nad näevad selgelt läbi ööpimeduse. Ööbik aitab näha muidu nähtamatut, kasutada muusikat tervendamiseks, toob jõudu olla aktiivne, toetab hirmude ületamisel ning suunab emotsionaalse tasakaaluni.

Lahkust & Koos-tunnet,

Liisa-Indra