Uuriv ajakirjanik Mike Adams lasi testida mitut orgaanilist kakaotoodet ning selgus, et paljud neist on saastatud raskemetallidega.

Veel üks põhjus kakaost, eriti tavalisest (kui juba orgaaniline saastunud on) eemale hoida.

Mike Adams lasi kahes laboris testida erinevaid orgaanilisi tooteid, tulemused näitavad, et mitmed neist on saastatud raskemetallidega. Näiteks [highlight]sisaldavad raskemetalle erinevad valgupulbrid (aga mitte kanepivalgu pulbrid), peaaegu kõik kakaopulbrid (sealhulgas ka Eestis müüdav Navitas Naturals) ning Ginko Biloba (sõltuvalt päritolumaast).[/highlight]

Mike Adams rääkis oma uurimusest ka Dr Oz´i saates, öeldes, et [highlight]kõige hullemini on raskemetallidega saastunud päevalilleseemned![/highlight]
USDA ehk Ühendriikide Põllumajandusministeerium pole kehtestanud raskemetallidele ohutut taset, maksimumi on määranud aga Maailma Tervishoiuorganisatsioon.
i
Mõned Mike Adamsi avastused:
Enamus orgaanilisi kakaopulbreid sisaldasid pliid ja kaadmiumit.
– Kakao nibsidides oli kaadmiumit ja teisi raskemetalle vähem kui pulbris.
– Inimesed, kes joovad kohvi, söövad päevalilleseemneid ja suitsetavad sigarette peaks kakaopulbri tarbimisel eriti tähelepanelikud olema, sest kõik eelnimetatu sisaldab tavaliselt palju kaadmiumit.
Euroopa Liit vähendab kaadmiumi sisaldus kakaos 2019. aastast.
– Miks on kaadmiumit rohkem kakaopulbris? Võimalik, et see on seotud ekstra töötlemise ja jahuks jahvatamisega.
i
Testitud kakaod:kakao
i
Orgaanilisi tooteid testiti kahes laboratooriumis – The ConsumerLab ja Natural News Forensic Lab.
[highlight]ConsumerLab kinnitas, et ka Eestis müüdavad Navitas Naturals kakaos leiti kaadmiumit .950 ppm (kakaos leitaksegi tavaliselt kaadmiumit 0.900 ppm ja pliid 0.500 ppm). [/highlight]Nii orgaaniline Navitas Naturals´i kui NOW kakaopulbrid sisaldasid Maailma Terviseorganisatsiooni poolt määratud maksimummäärast kolm korda rohkem kaadmiumit!
Ka olid saastunud Eestiski populaarse tervisetoodete veebi iherb.com tooted ning cocoavia.com tooted.
Senini tundub, et Aafrika kakao sisaldab liiga palju pliid ja Aasia omad kaadmiumit (eriti Hiina). Bali aga pidi olema koht, kust pärit kakao on madalama toksilikusega. Samuti olid palju paremal järjel USA enda orgaanilised tooted.
i
USAs on muidugi ka see probleem, et raskemetallide lubatud tase toidus pole reglemetreeritud, erandiks on California (prop 65), kus lubatud plii tase on 5 mcg (mikrogrammi), kakaopulbris oli sellest 20 korda rohkem.
Kanadas on nt lubatud kaadmiumit täiskasvanutele 6 mcg lastele 3 mcg päevas. Enim saastunud tooted sisaldasid aga 23,7 mcg ja 13,3 mcg kaadmiumit serveeringu kohta.
i
Raskemetallidele on keeruline ohutut taset määrata, sest seda ei ole, tegemist on ainega, mis kehas akumuleerub, põhjustades negatiivseid muudatusi DNAs, organite töös jne.
I
USA leiud on ettevaatlikuks tegevad, seda peab nüüd täpsustama, mis olukord on raskemetallidega Euroopa Liidus.
Aga õnneks terviseteadlikud inimesed väga kakaod ei tarbigi. :)

Vaata Dr Oz´i saatelõiku saastunud toodetest

Loe ConsumerLab´i kokkuvõtet
Vaata, milliseid kakao tooteid testiti ja mis olid tulemused

Dr Greger selgitab, miks kaadmium ja plii taimedest on ohutum, põhiline allikas on looma söömine.