Dr Greger vahendab seekord uudiseid uuest molekulist, mis viitab, et täielikult toimiva immuunsüsteemi töötamiseks on taimne toit inimesele hädavajalik ning et taimede söömine vähendab kehas dioksiini mõju.

Iga inimene siin maa peal on pidevalt kokkupuutes erisuguste mürkidega, näiteks sigareti suitsust, auto suitsust, vabrikutest, kütteahjudest, küpsetatud lihast ja kalast, piimatoodetest ja isegi lapsed ema piima kaudu (ema kokkupuutest lähtuvalt).

Dioksiinid saavad inimese kehasse peamiselt toidu kaudu (90%). Kuid puuviljades, juurviljades, tees ja punases veinis leiduvad fütotoitained blokeerivad dioksiinide toime. Uuring näitas, et kõigest kolme õuna söömine vähendas dioksiini mürgisust poole võrra. Aitas ka see, kui süüa supilusikatäis punast sibulat.

[highlight]Oluline on aga see, et nende fütotoitainete eluaeg kehas on ainult kuni 25 tundi.[/highlight] Nii et me peame ennast uuesti laadima. Kuid kui me sööme piisavalt, siis taimsest toitumisest saadavatest fütotoitainetest peaks piisama, et pärssida dioksiini vähkitekitavat mõju.
Ent on leitud ka üks loomset päritolu aine, mis pärsib dioksiini vähkitekitavat toimet – kaameli uriin! Eriti neitsi kaameli piss. :D

Allikas:
NutritionFacts.org