Animals Australia teatab järjekordsest võidust. Lisaks sellele, et meeletusuur supermarketite kett Coles loobus seavabrikutes peetud  loomade lihast, siis nüüd andis järgmine supermarketite kett Woolworths teada, et nemad ei võta enam müügile puuris peetud lindude mune!

Need asjad ei juhtunud niisama. Siin taga on suur töö, teavitamine ja poliitiline võitlus. Animals Australia on üks suurimaid ja mõjuvõimsamaid loomakaitseorganisatsioone. Nende Make It Possible! kampaania kogub inimeste toetust just selliste muutuste tegemiseks. Kampaania algusest on projektiga liitunud 160 000 inimest ja neid tuleb aina juurde.

Loomade õiguste, maailma kliima ja keskkonna ning inimese tervise eest võitlemine on Austraalias viimasel ajal aina paremaid tulemusi toonud. Turundusinimesed on aru saanud, et see müüb. Eks nüüd on muidugi küsimus kuidas neid mitte puuris peetavaid kanu siis peetakse. Aga tõsi on ka see, et taimetoitlaste arv aina suureneb ning seega väheneb nõudmine loomsete toodete järele. Eks pood müüb seda, mida inimesed tahavad osta.
Alles see oli, kui Austraalia valitsus kinnitas ametlikult, et veganism sobib igas eas inimesele, beebist pensionärini. LOE SIIT.

Nii Coles kui Woolworths tegid plaani ja lähevad sõbralikumale müügile üle 5 aasta jooksul. Coles, muide lubas eelmisel aastal just sama asja ka munadega seoses, ja on praegu juba üleminekufaasis.
2009. aastal oli 70% Woolworths´is müüdud munad puurikanadelt. 2013. aastaks on see poole võrra langenud ning 2018. aastaks pole enam üldse puurikanade mune müügil.
Ka ei kasutata enam puurikanade mune supermarketi omatoodangu valmistamisel.

Selline loomade vabastamise liikumine on levinud ka Euroopas, eriti Inglismaal, kus veganism on väga tavaline ja laialt aktsepteeritud eluviis.

Meie pere on Make It Possible! kampaanias ka osaline. Nii et me tõesti loome koos uut ja paremat maailma :).

Allikas:
Animals Australia