Maailmakuulus südamekirurg dr Calwell Esselstyn tegi seda jälle! Ajakiri Journal of Family Practice avaldas tema uue uuringu, mis tõestab taaskord, et südamehaigus on ravitav ja ennetatav.

Dr Esselstyn jälgis kolleegidega 198 inimese tervist, kui need olid alustanud ettekirjutatud taimedel põhineva toitumisega.

198 inimesest 177 jälgisid toitumissoovitusi rohkem kui 89% ulatuses. Sellest grupist avaldus ühel südamehaiguse episood.
21 inimest ei võtnud omaks dr Esselstyni toitumissoovitusi ja jätkasid tavapärast Ameerika toitumist. 13 neist ehk 62% kogesid ebasoodsaid südameepisoode, olles samas endiselt standardse meditsiini valve all (võtsid rohte, aga ikkagi haigus süvenes).

Uuring kinnitab, et igaüks saab valida, kas ta soovib endale südameatakki, infarkti, valusid rinnas või muid südame-veresoonkonna häireid.

Tuleb siiski välja, et südamehaigus on täiesti välditav ja valikuline haigus. [highlight]Parim uudis on see, et sa saad valida, kas sa soovid seda tagasi keerata või täiesti vältida![/highlight]

LOE DR ESSELSTYNI UUT UURINGUT (PDF)

Esselstyn soovitab väherasvast taimset toitumist (ilma õlita, ainult terviktoidud).

Iga kardioloog peaks teadma Esselstynist ja iga südamehaige peaks proovima tema programmi!

DR CALDWELL ESSELSTYN
Esselstyn on kirurg. Ta on kirjutanud üle 150 teadusartikli ning avaldanud raamatu „Prevent and Reverse Heart Disease“ („Enneta ja pööra tagasi oma südamehaigus“). Esselstyni nimel on ka 20 aastat kestnud toitumisuuring, mis raputas teadusmaailma. 2005. aastal sai ta esimesena Benjamin Spocki Kaastundliku Meditsiini auhinna, juhtinud Clevelandi Kliinikut, oli Ameerika Endokriinsüsteemi Kirurgide Assotsiatsiooni president, lõpetanud Yale´i Ülikooli. Kirurgina kinnitab, et südamehaiguseid saab kergelt ära hoida, kui me vaatame, mida sööme. Tema suur austaja on kunagine USA president Bill Clinton, kes on tänu dr Esselstynile vegan. Clinton kinnitab, et pärast avatud südameoperatsiooni aitas just Esselstyni dieet tema elu päästa ja olukorda tagasi keerata.