Juuste ja peanaha tervis ütleb nii mõndagi kogu keha tervise kohta. Kui hoolitseme oma näonaha eest, puhastame ja hooldame seda, siis kas pole ainult loogiline, et samamoodi peaks hoolitsema ka pea ja kaunite kiharate eest?

Vaatasin aasta alguses oma juukseid ja otsustasin, et nüüd peab midagi tegema. Mõni hakkab stressiga sööma, mõnel tulevad vistrikud, minul kannatavad juuksed. Peanahk nõuab tihti pesu, juuksed lähevad kiirelt rasuseks, on seejuures kuivad ja katkised ning kammides jääb omajagu harja külge. Otsustasin asja lähemalt uurida ja sellele jamale vastutööd tegema hakata!
.

Vereproov on korras, aga midagi ikkagi lappab?

Olen pea 10 aastat vegan olnud ja esimesena pakuvad arstid ikka, et raudselt on mingi puudujääk. Kuna peale laste sündi läks mul kilpnääre veidi kõikuma, tundsin vajadust just seda toetada. Vereanalüüs aga kinnitas kurioosselt, et kõik on korras. Nii kilpnäärme näitajad, kui ka keskmiselt kõrgemad raud, b12 jne. 

Oma juuste jutuga läksin ma esimesena sinna, kus ma tean, et keegi minuga kaasa mõtleb ja on sellest veel hullemaid olukordi lahendanud – Juuste Akadeemia Kerli juurde.

Otsustasin siiski jätkata sisetundest lähtudes keha tasakaalustamist, seejuures ka kilpnäärme ja maksa toetamist. Need on kaks põhilist organit keha hormonaalse tasakaalu ja puhastuste juhtimisel.

Kuna nahk on inimese suurim organ ja juuksed sellega tihedalt seotud, saab siit lugeda tervise kohta nii mõndagi vahel ka siis, kui vereanalüüs on (veel!) korras. Nahk, nii kogu kehal kui ka ainult peanahk, on indikaator. Seda märgates ja tegutsedes on palju lihtsam ümber pöörata praktiliselt kõiki hädasid.

.
Viis märki keha tervisest

Minul esinesid kõik viis põhilist märki, et midagi on tasakaalust ära. Mu peanahk oli kuiv ja vahel sügeles, samas, kui ma juukseid üle päeva ei pese, siis läks ikka väga jamaks. Juuksed lähevad kergelt katki ja hapraid juuksekarvu on peas palju. Juuksed on jäänud ka õhemaks ning mõnikord jääb neid kammides ikka üsna palju kätte.

  1. Kuiv peanahk
  2. Rasune peanahk
  3. Katkised juuksed
  4. Õhukesed juuksed
  5. Juuste väljalangemine

Kõik see annab märku, et peanahas toimub midagi kahtlast. Kas ei saa juuksejuur piisavalt hapnikku, toitaineid, on ummistunud nii rasust kui hooldustoodete jääkidest või on põletikus.

Ka on peanahas näha, kui keha kogeb toidutalumatust, allergiaid. Peanahk toetab maksa ja neerude tervist, aidates puhastada raskemetallidest nii juukseid, peanahka kui kogu keha.
.

Soome teadlaste müstiline juuksekasvu seerum

Juuste Akadeemia asutaja Kerli on ise läbi teinud juuste langemise sinnamaani, et Eesti arstid soovitasid tal paruka osta ja asjaga leppida. Kerli aga otsis vastuseid ja jõudis Soome teadlasteni. Kerlil on muide täna paksud pikad juuksed! Ta ravis ka mu ema, kes peale kemoteraapia lõppu juba enam ei uskunud, et tal juuksed tagasi kasvavad. Kuid kasvasid mühinal, nii et on tihedamad ja tugevamad kui enne!

.
Peanaha ja juuste sügavpuhastus – miks?

Ka juuksekanaleid peab puhastama ja peanahka väliselt toetama, samal ajal ravimtaimede ja toiduga keha seestpidiselt toites ning soolestiku tervist toetades. Ükski ravi, mis keskendub ainult välisele, ei anna pikaajalist ja head tulemust. 

Juuste Akadeemia Kerli vaatab juuksejuuri mikroskoobi all, öeldes kohe ära, kas juuksejuurel on puudu hapnikust, toitainetest, kas kannatab soolestiku tervis, on põletik või juuksekanali parasiidid (jaa, õudne, et sellised asjad on olemas).

Õnneks parasiite ta mul juuksejuurtelt ei leinud, kuid oli näha, et osad juuksejuured ei saa piisavalt hapnikku ja toitaineid ning mõnel pool kanalites esineb põletikku.
Miks? Ma ei teagi täpselt. Aga tean, et alati tasub oma keha märgata ja sisetunnet uskuda.
Alustasin nüüd Juuste Akadeemiaga koostööd. Hoian 5 kuud kätt pulsil, teeme detox puhastusi, maske, pritsime pähe eriseerumit, lõikame, teeme taimevärvidega toonimist – ja siis võrdleme, kas läks paremaks.

Mina soovin, et juunikuus on mul peas palju uusi tugevaid väikseid juuksekarvu, olemasolev karv läigib ja pea ei lähe nii ruttu rasvaseks.

Hoian oma sammudest kursis, vaatame, mis saama hakkab, ma ka ei tea! 

Juukse karv mikroskoobi all
Juukse karv mikroskoobi all

.
Mis kindlasti olemas peavad olema?

Hormonaalne tasakaal on ülioluline ja selle eest vastutab suures osas just kilpnääre. Mis omakorda on seotud maksa tervise, vereloome, mürgiste ühendite väljutamise ja soolestiku kaudu toitainerikka toidu omastamisega. Ei saa mööda sellest, et kõik on seotud.

Tegin nimekirja asjadest, mis ülalmainitut toetavad ja hoian silma peal, et ma neid regulaarselt sööks:

Lillkapsas
Kale
Brokoli
Peakapsas
Dulse
Metsmustikad, vaarikad
Idandid
Seller
Petersell
Küüslauk
Võilillejuur, maarjaohakas, ashwagandha 

Spirulina
Tsink (kikerherned – nt hummusena, päevalille seemned, kórvitsaseemned)
Asteplajud (C-vitamiin, omegad)
Lagritsajuur (hormoonide toetus)
Dulce merevetikas (magneesium, L-türosiin, kroom, mangaan)
Seleen (Kreeka pähkel, Brasiilia pähklid)
Värske kurkum (põletikuvastane, megakasulik nii mitmes aspektis, et sellest saaks eraldi jutu)
Boulardi (sooletervis)

.
Meditatsioon

Peale nende jätkan igapäevase 15-minutilise meditatsiooniga emotsionaalse tasakaalu kasvatamiseks. Mõtted ja emotsioonid on inimese biokeemiline sild vaimumaailma ja reaalse maailma vahel. Iga emotsioon ja mõte tekitab kemikaali, mis kas toetab või lammutab üldist tasakaalu.

.
Regulaarne trenn

Selline trenn, mis ajab pulsi vähemalt 15 minutiks üles, paneb higistama ja teeb naha roosaks tähendab, et keha saab täiega toitaineid. Muidugi eeldusel, et ennist on soole tervis ka jälgimisel ja söök on selline, et võimaldab kehal rakutasandil täisväärtuslikult toituda. Kiireneb ainevahetus, rakkude uuenemine ja väljuda saab stressitulemusel tekkinud liigne kortisool ning muud üleliigsed ained.

.
Gluteenivabadus

Gluteen on soolestikus seisev liim, mis tervisele eriliselt kaasa ei aita. Loe gluteeni kohta siin. Ma siiski pole täielikult gluteenivaba, lihtsalt nii palju, kui saan. Koju ostan riisisaia ja pastat teen maisipastast. Gluteeniga juhtun kohtuma mõni kord väljas süües – no kesse ei armastaks vahel Balta VegMachine’i burkse!

.
Viie kuuga uued juuksed!

Esimese asjana sai Juuste Akadeemias tehtud vetikamask ja juuksekanalite puhastus. Lisaks määrin igapäevaselt pähe Acomax’i juuksekasvu seerumit ning käin kuu aega iga nädal tegemas juuste detoxi. 

Peatselt teen Kerliga juttu ja räägime nii peanaha tervisest kui ka näiteks kuivshampoonidest (kas neid on okei kasutada või mitte). Lisaks tahan tutvustada oma ema, kes imeliselt endale kõige kiuste paksud kaunid kiharad sai!

 

Liisa-Indra