Vancouver keelustas kasside, koerte ja küülikute müügi loomapoodides!

Vancouveri linnavolikogu võttis ühehäälselt vastu otsuse keelustada spetsiaalselt müügieesmärgil paljundatud kasside, koerte ja küülikute müük loomapoodides. Erandiks on varjupaigaloomad, kes saavad nüüd oma teise võimaluse tunnustatud lemmikloomapoodides. Nii saab vältida eutanaasiat ja varjupaikade kulud vähenevad.

Arvestades tõsiasja, et kaubanduslikel eesmärkidel paljundatud loomad, eriti Aasias ja Ameerika Ühendriikides, on kasvatatud kohutavates tingimustes, mis hõlmab hooletusse jätmist, väärkohtlemist ja surma, on tegu väga positiivse sammuga. Linnavolikogu liige Heather Deal ütles, et ebaseaduslikes tingimustes kasvatatud loomad kannatavad tihti haiguste, erinevate füüsiliste probleemide ning emotsionaalsete ja käitumisprobleemide käes. “See on aga vähim, mida meie inimesed soovivad. Oleme saanud üle 1200 kirja inimestelt, kes paluvad, et loomade müügikeeld loomapoodides kiiresti rakenduks,” lisas Deal.

Liikumist toetavad mitmed ühendused, kes kinnitavad, et koerte ja kasside müümine jaekettides on varsti minevik. “Tegemist on justkui kogu Põhja-Ameerika liikumisega. Ajad on muutunud ja inimesed tahavad rohkem teada, kust nende loomad on tulnud,” ütles Marcie Moriarty organisatsioonist B.C SPCA.

“Me teeme üheskoos pidevalt tööd lemmikloomade kaitse ja heaolu nimel ning asjaolu, et lemmikloomade kaupluste n-ö humaanne mudel on nüüdseks Kanadasse jõudnud, on meile kõigile suureks rõõmuks ja illustreerib inimeste huvi selle vastu, et koeri, kasse ja küülikuid väärikalt koheldaks,” ütles Judie Mancuso, Californias tegutseva loomade kaitsmise eest vastutava grupi asutaja ja president.

Allikas:
lemmikloom.ee

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Soomet survestatakse lõpetama ülearetatud rebaste kasvatamine karusnaha tootmiseks

Rahvusvahelises meedias on suurt kära tekitanud Soome karusloomafarmides hiljuti paljastatud ülisuurte rebaste selektiivne aretamine. Šokeerivad …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga