2011. aastal kulus USAs loomade peale 13 miljonit kg antibiootikume! Hiljuti ilmunud uuringus selgub, et looma- ja linnuliha vabrikute antibiootikumide kasutamine on meeletult kasvanud.

Numbrid on muidugi suured nagu USAs ikka. Uuringus on näha, et 80% USAs müüdud antibiootikumidest läheb lihatööstusesse. Antibiootikumide müük on kasvanud 2009. aastast saati.
2011. aastal läks inimeste haiguste raviks 3,49 miljonit kg (!) antibiootikume ja loomadele 13 miljonit kg! See number on 2009. aastast suht sama püsinud – no hull ju!

Andmed arvutati kahe FDA (Food and Drug Administration) raporti alusel, kus räägitakse ka sellest, et vähemalt kolme sorti antibiootikumide suhtes on tekkinud resistentsed bakterid.

Kui keegi ainult tuletaks meelde, et Louis Pasteur muutis vanas eas meelt – asi pole bakteris, vaid pinnases kuhu see bakter satub. Bakterid toodavad meile vitamiine, pole vaja nende tasakaalu häirida ja nendega sõdida.
Just üleeile arutasime Taaviga, et veganiks olemine on palju rohkemat kui lihtsalt menüüst liha, piima jm loomse välja jätmine. Me ei taha toetada ka meeletut bakterite tapmist.
Allikas:
http://www.pewhealth.org/other-resource/record-high-antibiotic-sales-for-meat-and-poultry-production-85899449119