Taimetoidu pakkujaid pole palju, aga need, kes on, teevad oma tööd südamega ning on taimetoitlastele tegelt nagunii teada. Mõni on tööl kokana, mõni on asjahuviline ja kirjutanud raamatu. Kindel on see, et nad on kõik asjaarmastajad.
Tellides taimetoidu toitlustuse, saad palju tervislikuma söögi kui supermarketi külmletist. Hea kõhutunne ning kerge olemine tulevad kauba peale.

Praegu on siin 13 vegantoidu valmistajat.

Kui tead taimetoitu pakkuvat cateringi, mida siin veel kirjas pole, jäta sõnum kommentaaridesse! :)
i
i

catering_puit2

INSPIRATSIOON CATERING
Siin on grupp taimetoidu armastajaid, kes avasid vanalinnas samanimelise taimetoidurestorani, kuid pakuvad ka toitlustust. Gluteenivaba taimne toit, toortoit, klassikaline taimetoit – leiab igale maitsele. Loe inspiratsiooni blogi restoraninspiratsioon.tumblr.com.

CAKERY BY CHEF SENTJURIN
Armastatud taimetoidukokk, kelle kooke teatakse üle linna. Kui sa otsid profi käe all valminud ilusat ja maitsvat torti või väiksemt desserti, siis vaata kindlasti Chef Sentjurini lehte.

KÕRGE VIBRA KÖÖK
Need neiud, kes kõrge vibraga köögis vibreerivad on ilusad, targad ja osavad.  Nad on veendumusel, et inimene on tervik ja elu on tervik. Hästi sõbralikud ja avatud inimesed, kes valmistavad täiesti fantastilisi toite. Nad on väga hästi kodus elus toidu ehk toortoidu valmistamisel ja levitavad elu sõnumit ka oma facebooki lehel. Kõrge Vibra Köögi Simonat võis kunagi näha Viru Keskuse Bestselleri köögis kokkamas. Ja ma lihtsalt pean mainima, et võlur Simona valmistas minu ja mu armsa abikaasa Taavi pulma supervinge 3-korruselise toortordi! :D

LANTSH
Lõunasöögi pakkumised kontorisse tellimiseks. Menüüst leiab lihade vahelt ka laktoosi- ja gluteenivabasid toite. Ise kirjutavad nii: “Üldiselt vajub inimene nö “talveunne” kohe pärast seda kui ta on lõuna ära söönud. Seepärast on oluline, et töötajal on võimalus valida menüü, mis annaks energiat ja hoiaks ärkvel. Nii on ka töö produktiivsus parem ja töötajal kergem enesetunne.”

MAAKAUBA KÖÖK
Maakaup.ee on hästi teada Kalamajas ja Tellisivis elavatele inimestele. See on kaubaring, kus on kolm lüli: kasvataja, maakaup ehk vahendaja ja ostja. Vahelt jääb ära suur supermarket. Kõik on kohalik ja kasvatajad hästi teada. Osta saab nii mahe- kui tavaviljeluse tulemusi. Ja oma köögis valmistavad nad kõike kohalikust toodangust. Vahel neil köök puhkab, et siis mõne aja pärast jälle meisterdada. :) Taimset terviktoitu peab ikka eraldi küsima, aga nad on seal väga okeid sellega.

MIKU VEGAN KOHVIK
Mikk on vegan, õppinud pagariks ja töötanud kokana. Ta teeb maitsvaid vegan toite ja on koos kaaslase Loorega välja andnud ka kokaraamatu. Tema elukogemust vegan toidu küpsetamisel saab tellida ka koju v pittu v kuhu kõht kutsub. 2012. aastal ilmus Mikul ja tema partneril Loorel raamat “Toidud ainult taimedest”.

MIAM CATERING
Prantslaslikult stiilse disainiga toit, mis on valminud Mari-Liis Tammiku käe all. Mari-Liis on andeka fotosilmaga ning seda sama tunnetust jagub tal ka toidule. Justnagu on ilus vaadata, maitseb samamoodi väga hästi. Kõiksugu näputoit ja väiksed ampsud on väga tema teema.

PARADIISI MAITSE
Särtsakad neiud Elisa ja Mariin õpetavad nii toortoidu tegemist kui valmistavad seda soovijaile ka ise. Paradiisi Maitse blogist leiab niisama elulisi teemasid, aga ka koolitusinfot ja retsepte. Elisa peab lisaks blogi www.followthefruitfly.com.

TAIMETOIT.EE
Taimetoit.ee lehe autor on neiu nimega Sandra, kes on aastaid vegan ja armastab väga kokkamist ning trumme. 2012. aastal ilmus tema kokaraamat “Kodused ja maitsvad taimetoidud”.

TERVISE CATERING
Tervise Catering pakub toitlustusteenust nii suurtele konverentsidele ja pidudele kui pisematele üritustele. Eelistavad kohalikku toorainet ja suudavad pakkuda ka täiesti vegan toitu.

TOORMOOR
Toormoor on toreda toortoidukoka Marita ja tema pere ettevõtmine. Klassikalised toorkoogid, väikesed ampsud, kommid, salatid ja värpid kõik olemas. Toormooril on Balti Jaama turul ka oma pisike kohvik.

TRIIN UUEDA HUNDIPESA
Triin valmistab põnevaid toortoite, tema käe all valmivad nii salatid, supid, snäkid, koogid-kommid kui ka kuivatatud leivad. Pakub cateringi, koolitusi ja valmistab ise ilusaid lilleseadeid (nt põdrasamblast ja mustikaokstest uksepärgasid). Triinu lehelt leiab ka isuäratavaid pilte valmistatud toitudest.

VAPPER UBA
Tartus tegutsevad lõbusad vegan toitlustajad. Neid leiab ka avalikelt üritustelt oma telgiga näkse pakkumas. Teevad vegan tänavatoitu nagu burgerid, šašlõkid jne.

VEGETARIAAN.EE
Ajurveeda tõdede järgi valmistatud toit, leidub ka mitmeid vegan toite. Iga nädal on kodulehel menüü olemas, et tellida taimset toitu koju või kontorisse. Ettevõtmist veab aastaid Eestis elanud Läti perekond, kes elanud viimase dekaadi taimsel ajurveedalikul toidul. Maakri tänaval peavad nad ka kohvikut Green Bakery.

VIHMAVARJU KODUKOHVIK

Maitsesin selle kohviku tehtud hõrgutisi ühel Eesti Loomakaitse Seltsi kogunemisel. Oli super üllatus, et kõik oli väga maitsev toortoit ja üldsegi mitte ülirasvane! Nt olid norirullid kapsa ja herne kreemis, avokaadorullid, imehead salatid, ja kallerdava marjase sisuga kook. Mmm! :)