Ülevaade poodidest, kus pakutakse nii mahetoitu kui taimetoitu. Lisaks ka mõned veebipoed. Et tõeline vegan-pood on plastiku- ja loomsevaba ning vägivallatu, ja seda ilmselgelt Eestis pole, siis olengi kokku koondanud põhilised mahepoed. Loomulikult on hea värske kraam ka kohalikel turgudel.

Hetkel nimekirjas 36 ostukohta, reaalsed ja virtuaalsed.
Vt lõppu, seal on mõned veebipoed ka. Hea valik elus toidu kvaliteediga mahedaid puuvilju, pähkleid, seemneid. Et välismaa veebipoodide saatekulu on tihtipeale suht soolane, on hea sõbraga pakki jagada.

Kui tead mõnda poodi, kust saab vegan-kaupa ja seda siin veel kirjas pole, jäta sõnum kommentaaridesse! :)
L
L

poed_puit

TALLINN

BIOMARKET
Tallinnas üsna popp, üle linna 8 poodi: Tallinnas Kaubamajas, Solarises, Viimsis, Mustamäel, Rocca al Mares, Ülemistes ning Tartus Kesklinna Keskuses ja Pärnus Port Arturis.
Saab osta nii sööki, kosmeetikat kui kodukaupu. Et toovad Eestisse dr Hauschka kosmeetikat, siis seal on valik suurem ja soodsam kui mujal. Vaikselt on hakanud Biomarketisse ka värsket lisanduma, näiteks mahedad puuviljad ja köögiviljad, aga palju on ka kõiksugu pakendatud välismaist ja kodumaist mahedat. Võimalus on mõningaid kuivaineid osta kaaluga ja oma pakendisse või paberkotti. Kui ei taha näiteks kilepakendis osta.

BIO4YOU
Väikesed mahepoed Tallinnas Järve Keskuses, Foorumi Keskuses, Rakvere Põhjakeskuses ja Pärnu Kaubamajakas. Lisaks on Bio4You kaubad saadaval ka e-poes. Valikus on kodukeemia, kosmeetika, kehahooldus, lastetooted, aroomiteraapia vahendid, toidulisandid, supertoidud, veinid, õlid ja kuivained.

ELIKSIIR
Eliksiir on Eesti esimene ökoapteek, mis paikneb Tallinnas Järve Keskuses. Vajadusel saab e-poest paki üle riigi igale poole tellida. Müügil toidulisandid, superfoodid ja ravimid.

KONJU TALU POOD
Välisministeeriumi vahetus läheduses asuv talupood, aadress Lembitu 8.

LOODUSAND
Looduskauplus Nõmmel aadressil Jaama 3.

LOODUSPERE
asuvad Tallinnas ja Tartus (4 poodi), veebipood on ka. Saab osta peamiselt välismaa mahedat valmistoitu, kodukeemiat, laste riideid ja suure kotiga Moltex mähkmeid, olemas ka riidemähkmed, joonistustarbed, mänguasjad, väike valik kosmeetikat, ent neil on ka juuksevärvid (sealne HennaPlusi henna mulle pähe ei hakanud, aga hennaserai oma hakkas). Jahud, helbed ja kookosrasv on odavamad kui Biomarketis. Maisi- ja riisivahvlid on ka pea poole odavamad võrreldes Biomarketiga.

MAHEKAUP
Foorumi keskuses asub väike pood klassikalise mahekauba valikuga.

MAHEMARKET
Mahekaupade pood Lootsi tänaval, Kochi aitade vahetus läheduses. Valik päris suur ja soodsam kui mujal. Saab mahetoitu, koha peal tehtud toitu, kosmeetikat, mänguasju, kirjatarbeid, kodukeemiat, köögitarbeid, lastetarbeid… Jahusid-terasid-kuivatatud vilju saab oma kotiga osta. Poes on ennast üles seadnud ka väike kohvik, kus pakutakse vegan toitu.

NOP
ehk Naabruskonna Oma Pood on kohvik-pood Kadriorus. Poe poolel üsna väike ja Kadriorule kohaselt kallis valik mahedat ja mittemahedat toitu. Samas, kohvik on armas.

PULLPUNT
Kahe entusiastist Sloveenia armastaja loodud pood. Kodulehel on kirjas “Sloveenia tehaste esindus, esitlus ja müük”. Üks banaanisaare lugeja kirjutab, et “Paldiski maantee 29 on üks väike poeke mil nimeks Pull Punt, seal on ka vegan tooteid.” Tooteid leiab ka kategooria kaupa – Balkani, Kreeka, Sloveenia köök. Eraldi on ka menüüvalik “vegan”, kus mõned taimsed valikud. Lisaks on toodete leidmine lihtsaks tehtud ka allergikutele.

ROHUJUUR
Väike öko toidukraamipood-kohvik-pagariäri Tabasalus. Korraldavad lisaks toiduvalmistamise töötubasid. Lastele mängimiskoht kah olemas.

SUHKRUPATT
Vot kus lops, neil on suisa vegan maiustused! Karamellõunad, suhkrupildid jne.

VANALINNA ÖKOPOOD
Lastemaailma kõrval asuv Vanalinna Ökopood, kust leiab kõiksugu mahekraami, sealhulgas näiteks kakao- ja kanepitooteid, seemneid, pähkleid, teravilju, magustajaid, batoone jne. Kohapeal saab ka värsket smuutit. Kes kohale ei saa minna, saab tellida veebist stayyoung.ee.

ÖKOSAHVER
Keldripood Mööblimaja kõrval, avatud ka e-pood. Suur valik toiduaineid, kodukeemiat, veidi kosmeetikat ja lastetarbeid ka. Saab tellida kastiga mahebanaane ja apelsine. Näiteks 2012. aastal oli kast banaane (18kg) u 54 eurot ja kast apelsine (10kg) 15 eurot. Teine Ökosahver on Pühajärvel.

Tarbijaringid Tallinnas ja Harjumaal – OTT (Otse Tootjalt Tarbijale)

TARTU

LÕUNA-EESTI ÖKOKESKUS
Suur pood, kust ostavad hulgi mõned teisedki ökopoed. Hulgi saab osta ka tavainimene. Kodulehel pakuvad retsepte, nt gluteenivabad retseptid. Valikus toit (puuviljad-köögiviljad), riided, kosmeetika, kodukeemia.

LÕUNA-EESTI TALUTURG
Asub Lõunakeskuses, Riia ringi poolt II sissepääs.

LOODUSPERE
Samuti pood Lõunakeskuses. Neil on Tallinnas ka poed. Lõunakeskus (Rimi sissepääsu kõrval); Kaubanduskeskus KVARTAL (Riia 2).

MAHEPOOD
Eedeni keskuses asub Lõuna-Eesti Ökokeskuse pood.

VIA NATURALE
kauplus, kus lisaks toidulisanditele leiab mahesööki-jooki ning gluteeni-kaseiinivabasid tooteid. Poe juures pakuvad toitumisnõustamist teiste hulgas ka Annely Soots (kes peab Annely Sootsi tervisekooli).

PÄRNU

BIO4YOU
Pärnu Kaubamajakas, Papiniidu 8/10.

MAHE MANDALA LOODUSTOOTED
Pisike loodustoodete kauplus Pikk 11.

TERVISEPESA
on väike pood, kus valikus kodumaine mahekaup, ka beebitooted, kosmeetika ja kodukeemia. Tore on see, et nende kodulehel on hooajaliste retseptide kõrval esindatud ka vegan toidud (gluteeni- ja kaseiinivaba).

RIIAMARII
Pärnus asub Pühavaimu 20 asjalik mahe- ja loodustoodete pood Riiamarii, mis avati juba 2004. aastal. Samas majas asub ka kohvik Mahedik. Valikus on ilutooted, pesu- ja puhastusvahendid, toidukaubad, toidulisandid, lastekaubad, raamatud, filmid, muusika – ühesõnaga täitsa korralik valik. Tänud banaanisaare lugejale Annale, kes kinnitab, et Riiamarii poes on ka väga toredad müüjad.

VILJANDI

MAHEWÄRK
Mahepood Eestimaa folgipealinnas, esindatud nii kosmeetika ja pesuvärk kui värske- ja valmistoit.

ROHELINE TUBA POOD JA KOHVIK
Banaanisaare lugeja Sirje kirjutas: “Tere, Viljandis on suurepärane mahetoidu koht – Rohelise maja pood ja kohvik. Seal saab kõiksugu mahekaupa ja ka gluteeni- ja laktoosivabu tooteid osta. Kohapeal pakutakse lõunamenüüd ja hulgaliselt kooke jmt. Nt tatraküpsised on imehead. Menüüs on ka olnud toorkorvikesi. Soovitan!”

 

KURESSAARE
SAARTE SAHVER Kuressaares avati 2011. aastal kohalike toodete ja mahekauba pood Saarte Sahver, kus korraldatakse ka põnevaid õpitubasid. Pood asub Kuressaare südalinnas Kohtu 2A. Poest leiab mahetoitu, ökoloogilisi pesu- ja puhastusvahendeid, ökokosmeetikat, beebitarbeid ja lastekaupu. Saab sirvida ka ökoteemalist kirjandust ning pisematele on ajaveetmiseks oma mängulaud.

HAAPSALU
POOD ALLIKAS kodulehel on ühe kuulsa mehe mõte, mida meditsiinitudengitele vist enam ei õpetata: “Olgu toit sinu ravim ja ravimiks sinu toit.” Poodi peab hingamisterapeut Ritta, kellest on poe kodulehel hästi armas lugu. Poest saab igat moodi ökokaupa.

RAKVERE
BIO4YOUPõhjakeskus, Haljala tee 4

KÄRDLA
URVE POOD, Kalda 1

PAIDE
ÖKOTREFF, Paide Maksimarket, Ringtee 2.

RAPLA
ÖKONAUDI LOODUSKAUBAD, Tallinna mnt 16, Rapla

NARVA
LOODUSPERE, FAMA keskus, Tallinna mnt 19C

JÕHVI
PROMENAADI TALUPOOD, Keskväljak 7

OTEPÄÄ
ÖKOSAHVER on Otepääl Pühajärvel ka. Parim välismane ökokraam ja kohalik värske saavad siin kokku. Tallinna Ökosahvri kohta vt ülevalt.

 

veebipoed_puit

GOJIKING.CO.UK
Siit saab muud ka kui ainult gojimarju :). Palju erinevaid superfoode ja toidulisandeid, pähkleid, seemneid, kuivatatud puuvilju, kakaokraam. Kõik kvaliteetne ja elus toidu ehk toortoidu kriteeriumitele vastav.

GOODNESS DIRECT.CO.UK
Suur veebileht maheda, õiglase ja elus taimetoidu huvilistele. On toitu nii värskelt kui valmis ja isegi külmutatult. Lisaks igast tarbed juustele, beebile, nahale, kodule… Üsna kulukas, aga see on ikka nii UK asjadega. Nt saatekulu on 38 eurot 19kg kohta.

HENNASERAI.EE
Soovitan hennaga värvida! Ja siit leiab superhäid tooteid, millest endale hea värv kokku segada. Enne Katrini hennalehele jõudmist proovisin hennatamist nelja erineva poe hennaga – midagi ei hakanud pähe. Nats midagi tuli Santé henna kreemvärviga. Aga see-eest hennaserai henna hakkas kohe juuste külge, tulemus läikiv ja pehme tumepruun :).

KEIMLING.EU
Toidulisandite, toortoidusnäkkide, mahlamasinate-blenderite ja kuivatatud puuviljade-pähklite paradiis. Kõrge kvaliteet ja hea maitse. Kui tellida suured kogused, ei ole hind nii hull midagi. Tellimistasu u 19 eurot 20kg kohta.

STAYYOUNG.EE
Vanalinna Ökopoe veebileht, leiab nii supertoite kui pähkleid-seemneid, isegi mahlapressi. Kätte saab ka poest, kui postiga ei soovi.

TERVITUS.EE
Laia valikuga veebipood, kus toidud, seebid-kreemid ja kodukeemia. Eraldi taimsed toidud. Veebis ka mõned retseptid, nt täitsa vegan (kui asendad või) polenta köögiviljadega või couscous´i salat.

ORKOS.COM
See 25. aastane elus toidu pood on tuntud oma kiire tegutsemise ja maitsva puuviljavaliku poolest. Aga trikk on selles, et siis tuleb kõvasti tellida ka, sest saatekulu on u 17 eurot 20kg kohta. See-eest on valikus mahedad kemikaalidega töötlemata, kuumutamata/kiiritamata käsitsi nopitud puuviljad, mis jõuavad üle Euroopa u 5 päeva pärast korjamist. Uskumatu, aga nad tõesti täidavadki oma kreisid lubadused! Nii et mõtle, 5 päeva pärast võid juba lüüa hambad magusalt lõhnavasse, küpsesse ja magusasse mangosse, mis kõigest mõned päevad tagasi Brasiiliast korjatud :D.

OKOKAUBAMAJA.EE
2014. aastal alustanud ökokaubamaja on selline koht, kus saab tellida nii toitu, aga ka kosmeetikat, toidulisandeid, kodukeemiat, raamatuid ja mänguasju. Ökokaubamajast tellides saad kraami paari päevaga kätte ning suurematele tellimustele on transport üldse tasuta.

BIOSHOP.EE

BIO4YOU

ELUVÄGI

 

LOODUSPERE.EE

MAHEKAUPLUS.EU

 

VIANATURALE

ÖKOKAUBAMAJA

ÖKOSAHVER