Dr Michael Klaper selgitab, kuidas ennetada ja ravida lekkiva soole sündroomi (VIDEO)

Lekkiva soole sündroom põhjustab mitmeid probleeme, nende seas ka artriiti ja autoimmuunhaigusi. Aga kuidas seda vältida või ravida?

Vegetarian Health Institute´is mu õppejõud olnud karismaatiline dr Michael Klaper räägib asja lihtsalt lahti.
“Haiglas puhastame kirurgilisi instrumente alkoholiga, et baktereid tappa. Ja inimesed joovad seda! See teeb su soolestikuga muidugi vaimustavaid asju,” naerab dr Klaper.

Moderne elu on tema sõnul rünnak sõbralikule soolefloorale: kloorivesi, fosforhappega karastusjoogid, kohvi, tee, herbitsiididega toidud, alkohol, antibiootikumid…

“Antibiootikumid ei tee vahet heal või halval bakteril. Need tapavad ka kasulikud bakterid, mis ei lase patogeenidel üle kasvada, kahjustada sooleseina ja sellest läbi minna. Tekkinud avaus laseb toidumolekulid soolest välja vereringesse ja sellest ka probleemid,” selgitab dr Klaper.

Antibiootikumidest tekkinud heade bakterite puudus toob kaasa probleeme. “Kui patogeenidel on konkurents kadunud, siis sööme palju valget suhkrut, et nad saaksid kasvada! Probleem pole teelusikatäies, vaid suures hulgas, mida leiab igas toidus. Ühes Coca-cola pudelis on 13 teelusikat rafineeritud suhkrut. Tulemuseks on soolestik, kus vohab pärmseen, see on soolestiku seinal ning tekitab tõsiseid probleeme. Seeditud toiduosad peaksid soole seina kaudu imenduma vereringesse. Kuid sooles on ka seda kraami, mida sa oma vereringesse ei taha, näiteks seedimata valgud, nisugluteen, kaseiin, surnud bakterid jne. Terve soolestik ei lase seda kõike läbi. Aga tapa palju baktereid ja vala sinna suhkrut ning “halvad bakterid” hakkavad soole seina kahjustama. Molekulaarsed vahed avanevad rakkude vahel ning suured molekulid, mis muidu vereringesse ei pääse, saavad läbi, tekib lekkiv sool. See kõik on seotud autoimmuunhaigustega nagu põletikuline artriit, mõjutab allergiaid nagu heinapalavik, astma, nõgestõbi jne.”
Dr Klaper tutvustab videos ka meetodit, mismoodi saab testida, kas sul on lekkiv sool.

Mis siis teha, kui mul on lekkiv sool?
“Soolestik kasvatab pidevalt uusi rakke, justnagu nahk uueneb. Soole sisemine kiht uueneb iga paari nädala tagant. Lõpeta oma soolestiku ründamine. Lõpeta rafineeritud suhkru, alkoholi ja ebavajalike antibiootikumide söömine. Kui sul on ka sümptomid, ära söö asju, mida sa ei taha oma vereringesse, loomapiimad, loomalihad ja nisu on hea välja jätta. Ma soovitan tõsistel puhkudel kuueks nädalaks ka käsimüügilisandeid Quercetin, mis tihendab rakkudevahelist ruumi, Glutamiini soolebakteritele ja probiootikume.”

 

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Euroopa Liit asub välja töötama õiguslikult siduvat vegantoidu definitsiooni

Euroopa Komisjon teatas, et alustab 2019. aastal õigusakti ettevalmistamist, mis reguleerib vegetaar- ja vegantoidu märgistamist. …

6 kommentaari

 1. Sümptomeid on palju mis võivad sarnaneda muusuguste haigustega. Kuidas seda meditsiiniliselt võimalik diagnoosida on?

  • Liisa-Indra

   Tere!
   Olen kuulnud, et lekkiva soole sündroomi diagnoositakse uriiniproovi näitude põhjal. Antakse kahte ainet, ühel on väikesed molekulid, mis läbivad soole seina ja iseloomustavad sooleseina funktsioneerimist; teisel suured molekulid, mis ei tohiks sooleseinast läbi minna, kui sool on terve. Nii et kui väikese molekuliga ainet on uriinis vähe, järeldatakse, et on imendumise probleem. Ja kui suure molekuliga ainet palju, järeldatakse, et on lekkimise probleem.
   Üks võimalus on minna arstile ja seal oma mure ära rääkida, paluda testi. Ka veretest näitab üht-teist.
   Kuid sul on võimalus ka ise loobuda gluteenist (soolestikus seisev liim), töödeldud toidust (pastad, kommid, vorstid jne), asendada need rohkete puuviljade ja juurviljadega, alustada hommikut suure puuviljase rohelise smuutiga… Jälgida, mis sa suhu paned ja mis sul maos koos seedivad. Märgata oma enesetunnet ja isusid. See tähendab märgata ka oma emotsioone ja nendega tegeleda. Pole alati kõige lihtsam. Kuid annab vastutuse täielikult sulle.
   Proovi vähemalt kaks nädalat. Alguses võib olla ebamugav, hiljem enam mitte. Ja kui sa siis uuesti ärajäetud toite sööma hakkad, võta need ükshaaval ja vaata, mis kõhutunne ütleb. :)

 2. Kas toortoitujatel võib ikka seda sündroomi esineda?

  • Liisa-Indra

   Eks inimeste erinevaid taustu arvestades ei saa ju laias plaanis välistada. Ent tegemist on põletikuga lähedalt seotud protsessidega, et elus toit just vastupidi vähendab põletikke ja aitab keha, siis mängivad siinkohal ilmselt rohkem rolli eelmised elud. Ehk mis olukorras keha elus toidule üle läks, mis allergiad, talumatused jm asjad kehas juba olemas olid ja mis oli soole tervislik seisund. :)

 3. Tere,
  Mainitud on loomaliha ära jätmist, kas ka kala ja kana, mere

  • Liisa-Indra

   Tere, kui paned nutritionfacts.org veebilehe otsingusse sisse kala ja kana, leiad selle kohta sama infot. Jätta välja kogu loomne ja töödeldud toit on inimese tervisele ainult abiks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga