Lekkiva soole sündroom põhjustab mitmeid probleeme, nende seas ka artriiti ja autoimmuunhaigusi. Aga kuidas seda vältida või ravida?

Vegetarian Health Institute´is mu õppejõud olnud karismaatiline dr Michael Klaper räägib asja lihtsalt lahti.
“Haiglas puhastame kirurgilisi instrumente alkoholiga, et baktereid tappa. Ja inimesed joovad seda! See teeb su soolestikuga muidugi vaimustavaid asju,” naerab dr Klaper.

Moderne elu on tema sõnul rünnak sõbralikule soolefloorale: kloorivesi, fosforhappega karastusjoogid, kohvi, tee, herbitsiididega toidud, alkohol, antibiootikumid…

“Antibiootikumid ei tee vahet heal või halval bakteril. Need tapavad ka kasulikud bakterid, mis ei lase patogeenidel üle kasvada, kahjustada sooleseina ja sellest läbi minna. Tekkinud avaus laseb toidumolekulid soolest välja vereringesse ja sellest ka probleemid,” selgitab dr Klaper.

Antibiootikumidest tekkinud heade bakterite puudus toob kaasa probleeme. “Kui patogeenidel on konkurents kadunud, siis sööme palju valget suhkrut, et nad saaksid kasvada! Probleem pole teelusikatäies, vaid suures hulgas, mida leiab igas toidus. Ühes Coca-cola pudelis on 13 teelusikat rafineeritud suhkrut. Tulemuseks on soolestik, kus vohab pärmseen, see on soolestiku seinal ning tekitab tõsiseid probleeme. Seeditud toiduosad peaksid soole seina kaudu imenduma vereringesse. Kuid sooles on ka seda kraami, mida sa oma vereringesse ei taha, näiteks seedimata valgud, nisugluteen, kaseiin, surnud bakterid jne. Terve soolestik ei lase seda kõike läbi. Aga tapa palju baktereid ja vala sinna suhkrut ning “halvad bakterid” hakkavad soole seina kahjustama. Molekulaarsed vahed avanevad rakkude vahel ning suured molekulid, mis muidu vereringesse ei pääse, saavad läbi, tekib lekkiv sool. See kõik on seotud autoimmuunhaigustega nagu põletikuline artriit, mõjutab allergiaid nagu heinapalavik, astma, nõgestõbi jne.”
Dr Klaper tutvustab videos ka meetodit, mismoodi saab testida, kas sul on lekkiv sool.

Mis siis teha, kui mul on lekkiv sool?
“Soolestik kasvatab pidevalt uusi rakke, justnagu nahk uueneb. Soole sisemine kiht uueneb iga paari nädala tagant. Lõpeta oma soolestiku ründamine. Lõpeta rafineeritud suhkru, alkoholi ja ebavajalike antibiootikumide söömine. Kui sul on ka sümptomid, ära söö asju, mida sa ei taha oma vereringesse, loomapiimad, loomalihad ja nisu on hea välja jätta. Ma soovitan tõsistel puhkudel kuueks nädalaks ka käsimüügilisandeid Quercetin, mis tihendab rakkudevahelist ruumi, Glutamiini soolebakteritele ja probiootikume.”