9. juunil avati Haapsalus Beguta külalistemajas taimetoidukohvik Kõhule Pai.

Olime perega just 6. juuni terve päev Haapsalus, napilt liiga vara, nüüd tuleb raudselt tagasi minna! :) Milline suurepärane võimalus nautida päikselise Haapsalu kaunist promenaadi, randasid, sooja vett ja kohalikke taimseid roogasid.

Lääne Elu raporteerib, et kohviku autorid Haide Kiipus ja Nele Ruul panid püsti mahetoidu kohviku, kust leiab ainult taimseid roogasid.

“Taimetoit on kohvikus aga lihatoidu nime all. Näiteks võib menüüst leida pikkpoisi või burgeri, kuid seal on liha asendatud läätsede või oaga. Samuti varieerub kohvikus iga päev menüü. Ruuli sõnul on igal päeval erinev pasta ja ahjuvorm, näiteks ühel päeval on metsseene pasta ja teisel päeval sinihallitusjuustu pasta,” kirjutab Lääne Elu.

Kohvikust saab osta ka eestimaiseid maheveine, maheõlusid, maheteed ja mahekohvi. „Me mõtlesime, kas mahekohvikus pakkuda alkoholi või mitte, kuid klientide nõudmisel jäi see,” ütles Nele Ruul.

Samuti on kohvikupidajatel mitmeid ideid, mida edaspidi veel pakkuda, näiteks isetehtud jäätist, toormahla ja kaasaostetavaid smuutisid.

Super, super, super! Mul on nii hea meel! :D

Head isu ja head teed Haapsalu mahekohvikusse.
Kohvik asub aadressil Kalda 4 ja on avatud 8-20h. Vaata avamispeo pilte SIIT

Allikas:
Lääne Elu