Jah, sa lugesid õigesti – kui Harvard juba nii ütleb, siis usud? :)

Täielik pommuudis, seda poleks küll arvanud! Vau :DDD
Okei, aga tõsiselt. Väga lahe, et selline asi välja öeldi. Harvard on kaalukas nii nimelt kui taustalt.

The Harvard School of Public Health avalikustas juba eelmisel aastal oma toitumissoovitused, piima pole sinna sisse arvatud. Piimatooted pole tervisliku toitumise osa ja neid peaks vältima v tarbima nii vähe kui võimalik. Samuti soovitatakse süüa vähem punast liha – veist, siga ja lammast ning töödeldud liha nagu peekon, vorstid jmt, juua pigem vett kui mahlasid v gaseeritud jooke, valida või asemel taimeõli ning valge jahu ja riisi asemel täistera variant. Pool taldrikust peaks olema kindlasti juurviljad ja puuviljad.

Sellega saatis Harvard tugeva sõnumi USA Põllumajandusministeeriumile, sest seal soovitati ikka piima, kuna see on “parim kaltsiumi allikas” :).

Üldse tundub, et toidupüramiidid on out ja toidutaldrikud in. Sest USA Põllumajandusministeerium vastas Harvardi  “Healthy Eating Plate” soovitusele MyPlate guide programmiga.

Care2 kirjutab, et Harvard viitab piima osas uurimustele, mis tõestavad piima tarbimise kahjulikkust: “…rohke piimatoodete tarbimine tõstab näiteks eesnäärmevähi ja rinnavähi võimalikkust.” Rääkimata limast ja selle ebaloomulikkusest üleüldiselt. Harvardi ekspertide hinnangul on piimas ka liigselt küllastunud rasva, palju tervislikumate kaltsiumiallikatena soovitatakse hoopis tumerohelisi lehti (lehtkapsas, Rooma kapsas), tugevdatud sojapiima, küpsetatud ube. No ja muidugi on liikumine tervisliku inimese sõber.

 

Allikad:
Care2
Harvard School of Public Health – Healthy Eating Plate