Kevin Rogers tegi viis aastat tagasi elus kannapöörde ning naudib nüüd elu rohkem kui kunagi varem. Tal on kodus kaks last ja naine, kes elavad samuti vägivallatult ja looduslähedaselt.

26-aastane Kevin Rogers muutis 2009. aastal oma toitumist ning hakkas sööma väherasvast taimetoitu. Sellest ajast on ta üle saanud seederaskustest ja haigustest, samuti kasvasid sportlikud võimed.

Kevin kusjuures toimetab raamatu 80/10/10 autori Douglas Graham´i Youtube´i videosid, nii et ta on puuviljatoitumise meistriga otseses kontaktis. Kes ei tea, siis 80/10/10 esindab elus taimse toidu söömist, kus 80% kogukaloritest tuleb süsivesikutest, 10% rasvadest ja 10% valkudest.

Järgnevalt nii nagu Kevin ise oma elumuutust näeb.

Varem arvasin, et tervis on mingi juhuslik asi, mille peab kiirelt ära kasutama, sest tagasi seda ei saa. Ka “armastasin” ma loomi, kuid olin samal ajal tuhandete loomade tapmise põhjuseks. Arvasin, et mida rohkem sööb inimene loomset valku, seda suuremaks ja tugevamaks ta saab. Mul olid seederaskused, haigused, kehv kehaline võimekus ja kehvad harjumused. Mul on hea meel, et olen sellest kohast edasi läinud ning inimesena kasvanud.

Film Earthlings muutis seda, kuidas ma näen oma suhet eluga siin planeedil Maa. Mul oli peas nii palju valearusaamu, isegi naiivseid arusaamu, mismoodi loomi kasvatatakse, kuidas lemmikloomi aretatakse, kuidas riideid valmistatakse, kuidas loomseid katseid tehakse jne. Pärast Earthlings´i vaatamist oli veganiks olemine nagu hingamine – ma lihtsalt pidin seda tegema, et elus püsida. See oleks olnud nagu hinge tapmine, kui oleksin edasi osalenud selles tapmise kultuuris, ebavajalikus loomade ja nende eritiste tarbimises.

Kui lugesin raamatut 80/10/10, sain kontrolli oma tervise üle tagasi. Meie tervis on alati meie endi kontrollida ja vastutada. Vähk, diabeet, südameveresoonkonna haigused, artriit oleks justkui juhuslikud haigused, mida õnnelikud heade geenidega inimesed saavad vältida. Pigem olen veendunud, et “tervis” on elu loomulik käik ja seni kuni on õiged tingimused, elu õitseb. Inimesele on terviseks väga vähe vaja. Üheks osaks on terviktoit, värsked, küpsed orgaanilised puuviljad, aedviljad, pähklid ja seemned – see on nii lihtne. Kui inimene teab, mida terviseks vaja on, saab ta ise otsustada, kas ta tahab seda teadmist kasutada või mitte. Mina valisin, et ma tahan oma toitumist ja elustiili parandada ning mu tervis sai sellest suurt kasu. Kui enne jooksin vaevalt kilomeetri, siis nüüd jooksen ultramaratone ja see on mulle kerge.

Kevin 2013 suvel
Kevin 2013 suvel

Minu elu eesmärgid on kahtlemata isekad, arvan, et igaüks, kes ütleb vastupidist, ajab jama. Üks minu kõige isekamaid soove on, et kõik inimesed maal sööksid rohkem elus puuvilju-juurvilju ja oleks täiesti veganid.

Mida suurem on nõudlus heade viljade järele, seda parem pakkumine, seda parem valik, seda madalamad hinnad, seda parem on inimeste tervis, seda parema kvaliteediga on õhk ja vesi, seda rohkem on maakeral puid, seda vähem on loomavabrikuid ja loomade tapmist… Sellest võib tõenäoliselt järeldada, et kui loomade tapmine on juba ebamugav, siis vähenevad ka inimestevahelised sõjad.

Sellest on tulnud terve suur hulk probleeme, et inimene on eemaldunud oma kohast Maa ökosüsteemis ning suure osa neist probleemidest saab heastada, kui massiliselt muudetakse oma eluviise. Asjad, mida me tihti teeme, mõjutavad meid kõige rohkem. Maailmas on 7 miljardit inimest, igaühe harjumused mõjutavad väga palju meie enda tervist, kogu inimkonna tervist ning lõpuks ka meie kodu, Maa, tervist.

Kevin-Rogers-01-300px1

Keha liigutamine on vajalik ja puhas rõõm. Kui sa seda ei kasuta, siis sa kaotad selle. Olen oma keha liigutamist alati nautinud, kuid võtnud seda iseenesestmõistetavana. Hindan väga seda füüsilist taset, mis ma praegu saavutanud olen ning kavatsen seda hoida. Mul tõepoolest pole sõnu, et kirjeldada tunnet, mis mind valdab, kui ma jooksen – tuul vastu nägu,tõusud ja langused, sprindid… Meie kehad on vaimustavad – need paranevad ise, juhivad ennast ise ning meil on võimalus avastada maailma läbi oma keha. Kavatsen oma keha hästi kasutada ja palju mängida. :)

Toorvegan laste kasvatamine on lihtsalt võluv. Meil on peres 4aastane ja 8kuune. Sa näed toidu lihtsust, kui vaatad, kuidas lapsed söövad, kuidas nad kükitavad metsas mustikate seas või ronivad puu otsa kõige ilusama viigimarja järele, koorivad banaani või krõmpsutavad rohelist lehte. Otse maalt endalt, need on toidud, mida lapsed saavad süüa.
Meie poeg pole puutunud kokku tugevate vürtside ja kastmetega ning talle meeldivad kõige enam toasoojad viljad lihtsates kombinatsioonides. [highlight]Tavaliselt on nii, et kui toidus on üle viie koostisosa, siis see talle ei maitse ja ma olen tema arvates teinud toidutegemisel midagi valesti. [/highlight]Meie laste tervis on olnud ja on ka edasi suurepärane. See kõik on olnud väga lihtne ja loomulik.

Kui sa annad lastele juba varases eas puuvilju ja juurvilju süüa, on see neile loomulik ning ei teki mingit vastuhakku.

Meil on aias virsikupuu ja mu pojale meeldib sinna ronida, et virsikuid korjata. Ka roheliste smuutide osas pole mingit vastuhakku, neile maitsevad rohelised smuutid. Ausalt, ma pole kohanud puuvilja, mis mu pojale ei maitseks!
Kasvatamisel kasutame attachment-parenting´i võtteid. Näiteks magame terve perega ühes voodis. Imeline on minna magama, kui lapsed teevad sulle kalli ja head-ööd-musi ning vaimustav on ärgata terve perega koos, lapsed jälle sind kallistamas ja musitamas. Kuigi on ka seda, et nad hüppavad su otsas ja teevad silmalauge lahti, ent see on ka tore ja naljakas.

Minu lemmikpuuvili on see, mida ma saan parasjagu süüa. See kõlab võib-olla klišeena. Mis iganes puuvili või taim minu taldrikut kaunistab, tahan seda nautida nii nagu see oleks mu kõige lemmikum toit.

Kevin-Rogers-02-500px

FoodnSport´is töötamine on unistuse täitumine. Töö on mu elu eesmärkide ja väärtustega otseses seoses. Kui inimesed ainult teaksid, kui lihtne tervis tegelikult on. Võimatu on mängu võita, kui sa ei tea reegleid. Kahju on näha nii paljusid inimesi kannatamas lihtsalt sellepärast, et neil pole informatsiooni, samal ajal ise informatsiooniajastul elades. See, mida sa ei tea, saab sulle haiget teha. Loodan, et meie tööga FoodnSport´is saame teadmatuses olevate inimeste arvu vähendada.

Toortoidu edulood aina vähenevad. Kuid 80/10/10 toitumise edulood aina sagenevad (väherasvane toortoit, palju puuvilju). Neid tuleb nii palju, et me ei jõua neid koguda. Kogun FoodnSport´i jaoks inimeste lugusid ja olen hämmastunud kui drastilised on olnud inimeste muutumised. Kui maailm sellest rohkem kuuleks, oleks meil tõepoolest helgem tulevik.
Vaata 80/10/10 edulugusid FoodnSport´i Youtube´i kanalist.

Kui vanematel on sama palju energiat kui lastel, teeb see elu palju huvitavamaks. See teeb elu ka palju lihtsamaks, kui meil on piisavalt energiat, et saada hakkama iga elusituatsiooniga ning olla täielikult kohal nende jaoks, keda armastame.

Kevin räägib siin intervjuus lastest, kasvatusest, nende toidust jne.
Allikas:
Fruit-Powered