Miks taimetoitlastel on vähem HPV-d ja vähki?

Dr Michael Greger tutvustab uuringuid, kus selgitatakse, et taimetoitlastel esineb vähem nii HPV-d kui emakakaela vähki ning teisi vähiliike.

Enamusel noortel naistel, kes nakatuvad inimese papilloomviirusega (HPV) ei arene see vähiks, sest immuunsüsteem ajab viiruse enne kehast välja. 70% naistest kaob viirus kehast 1 aasta jooksul ja 90% kahe aasta jooksul (juhul, kui pole immuunsüsteemi haigusi).

Ilmus uus uuring (viited videos ja nutritionfacts.org), et taimetoitlastest naistel on märgatavalt vähem HPV-d. Samuti viidatakse, et taimetoitlastest naised on paremini kaitstud, kuna nad söövad rohkem juurvilju ja puuvilju (kust saab rohkelt antioksüdante ja fütotoitaineid).

Mingi teine uuring (viited videos ja nutritionfacts.org) võttis naised, kellel oli HPV, uuris ja muutis nende dieeti ja taastestis neid 3 ja 9 kuu pärast. Mis siis sai? Tuleb välja, et rohke juurviljade söömine vähendab HPV järjepidevust poole võrra, mis omakorda kahekordistab naise võimalust sellest lahti saada.

Erinevad antioksüdandid mõjuvad erinevalt. Kuid tuleb välja, et anitoksüdandid suruvad viiruste DNAs maha nende aktiviseerumiseks vajaliku osa.

Mis puutub emakakaelavähi ennetamisesse, siis fütotoitained nagu tumerohelistes lehtedes olev luteiin ja tomati punane pigment lükopeen mõjuvad haiguse arenemist ja järjepidevust vähendavalt.

2013. aastal tuhandetel Põhja-Ameerika vegan naistel läbi viidud uuring kinnitab: täistaimetoitlastest naistel on märgatavalt vähem “naiste vähke”, seega ka emakakaelavähki.

Ammu on selge, et rinnavähk on tugevalt seotud keskkonnakemikaalide ja toidu küpsetamisel tekkivate kemikaalidega. Tuleb välja, et roheline tee tundub olevat üks võimas vähi arengu katkestaja. Dr Greger kirjutab sellest siin.


Allikas:

NutritionFacts.org

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

UUS FILM BANAANISAAREL: Vaxxed – vaktsineerimiskahjude ulatuslikust varjamisest

2016. aastal ilmunud film jõudis miljoniteni täiesti omal jõul – nimelt polnud ükski tavameediakanal nõus …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga