Sel teisipäeval algas Ameerikas New Yorgis uuenduslik programm, kus arstid kirjutavad rasvunud ja ülekaalus patsientidele retseptiravimite asemel puu- ja juurvilju! :)

Põhiliselt soovitakse madala sissetulekuga riskiperedele võimaldada juurdepääs kohalikule puu- ja juurviljale.
Programmis osalejatele kirjutatakse välja Health Bucks (terviseraha), mille eest saab kohalikel turgudel värsket kraami osta.
Programmis saab osaleda terve perega ja see kestab vähemalt neli kuud. Arst kirjutab patsiendile välja 1$ terviseraha iga päeva kohta ja iga peres oleva inimese kohta. Ja vähemalt neli kuud järjest. Nii et viieliikmeline perekond, kus kõik on ülekaalulised ja osalevad programmis, saavad arstilt -> 5in x 30päeva= 150$, mille eest kohalikult turult värskeid aiasaadusi tuua.
Patsient käib iga kuu ennast arstile näitamas ja “retsepti” uuendamas. Lisaks jagatakse neile ka toitumisalast nõustamist.

Eriti äge! :D

Projekti alustas mittetulundusühing Wholsome Wave, nad tegelevadki seal tervislike eluviiside edendamisega vaeste inimeste seas. Programm sai 2011. aastal alguse Massachusetts´is, Maine´is, Californias ja Rhode Island´il. Tänaseks on see laienenud seitsmesse osariiki.
New Yorgis on esimesena sel suvel programmiga seotud Lincoln Medical Center (Bronx) ja Harlem Hospital Center (Harlem).

Juba praeguseks on paljud saavutanud programmil suurepäraseid tulemusi ja levitavad infot tervislikust toitumisest, inspireerides teisigi enda ümber.

Allikad:
The Salt
Wholesome Wave