Dr Greger tutvustab teadustöid, kus uuritud puu- ja juurviljade võimet blokeerida kasvajale vajalike veresoonte moodustamist ja seega vähi arenemist.

Dr Gregeri videost:
“Kolmandik levinumatest vähiliikidest on välditavad, kui süüa tervislikku täistaimset toitu, piisavalt liikuda ja säilitada tervislikku kaalu.

Taimed aitavad vältida ja vähendada nende veresoonte tekkimist, mis viivad toitaineid vähkkasvajani. Ilma selliste veresoonteta ei saa kasvaja areneda. Praegu arvatakse, et ilma korraliku verevarustuseta ei saa kasvaja kasvada suuremaks kui pastapliiatsi otsas olev kuulike (mitte rohkem kui 10 miljonit vähirakku). Mistõttu on uute veresoonte tekkimine/tekitamine kasvaja arenemiseks kriitilise tähtsusega.

Igaühel on kehas vähirakke. Ent enamus neist ei arene kunagi edasi ega põhjusta haigust, mistõttu on termin “vähk ilma haiguseta”, mida peetakse normaalse vananemise üheks osaks.

Kasvajad eraldavad kemikaali, mis stimuleerib uute veresoonte tekkimist. Üht sellist kutsutakse nimega VEGF (vascular endothelial growth factor). Ent tuleb välja, et seda VEGFi suruvad alla juurviljad-puuviljad!
Mitmed rohelised (tee, ürtidena, niisama roheline), puuviljad, marjad, brokoli, oad, küüslauk, kaneel, ingver, punane riis… kõik blokeerivad kasvaja signaale uute veresoonte tekitamiseks. Need kõik on ideaalsed profülaktiliste meetmetena.

anti-angiogenic foods

Nüüd on olemas ka piisavad teaduslikud tõendid, et taimedes olevad fütokoostisosad suudavad mõjutada kasvaja veresoonte tekitamist ning seda tagasi hoida.
Katsestest on näha, kuidas veresoonte tekkimine peatus v aeglustus, kui lisati tsitrust, sellerit ja paprikaid. Nt maasikates ja teistes puuviljades-juurviljades leiduv fütotoitaine fisetin blokkeeris katses kasvaja uute veresoonte tekkimise eriti efektiivselt.

Igal juhul on taimed abiks vähi metastaaside ja kasvajate arenemise peatamiseks. Teadlased suisa ütlevad välja, et täistaimne terviktoit on parim vähi ärahoidmiseks.

Katsed on tehtud äraviskamisele läinud nabanööride ja veresoontega ning aborteeritud loodete silmadest – võeh, võigas. Olenemata laborikatsetest on teada ka paljudest inimestest, kes täistaimse elus toiduga vähiarengu edukalt peatanud.

Aga vaata dr Gregeri lehelt lähemalt, kui täpsemad viited huvitavad.


Allikas:

NutritionFacts.org