USA koolides muutub taimetoit järjest tavalisemaks

Hiljuti avaldas The Vegetarian Resource Group põhjaliku artikli koolilõuna teemal. Nüüdseks on Ühendriikides taimepõhine koolilõuna riiklikult soodustatud ja seda kasutavad paljud koolid.

USA koolides on nüüd asjad nii:
“Koolidel on nüüd standardid, mille alusel pakutakse laia ja suurenenud valikut puuviljadest ja juurviljadest ning lubatakse tofut kui liha alternatiivi.”

Näide USA kooli taimsest menüüst: küüslaugu tofu, valge oa supp, röstitud juurviljad, ratatouille, värsked salatid, puuviljad.

Ja peame meeles, et tegemist on kohaga, kus ketšup, friikartulid ja kartulipulbrist puder arvestatakse kõik juurvilja portsjonite alla! Nad on suure sammu edasi astunud. :)

Ma täitsa usun, et see on Eesti koolide/lasteaedade tulevik ka. Kunagi. Kui me piisavalt kõva häält teeme. :D

“Menüüd põhinevad Riikliku Koolilõuna Programmi Toitumissoovitustel (Nutrition Standards in the National School Lunch Program), mis näeb ette – limiteerida küllastunud rasvade tarbimist max 10% kaloritest, limiteerida naatriumi (soola) tarbimist, vähendada kolesterooli, suurendada kiudainerikaste toitude osakaalu jne.”

Allolevas artiklis on ka lingid USA koolilõuna toitude retseptidele, erinevatele parameetritele ja soovitustele – kõik riiklikud. Väljatoodud lingid annavad ülevaate mismoodi ja mis alustel Ühendriikides koolilõunat kavandatakse.

Hea eeskuju Eestile!

Vaata SIIN The Vegetarian Resource Group´i põhjalikku artiklit

Lähemalt... Liisa-Indra

Liisa-Indra
Inimene on imeline ja kõikvõimas, loodus vägev ja loomad justkui teiste rahvuste esindajad, sõbrad. Kui mu keha sai vabaks mürgisest toidust, sain aru palju see oli mind tagasi hoidnud ja kurnanud. Oleme terve perega veendumusel, et elus taimetoit on inimese loomulik toit. Kedagi ei pea tapma või piinama, et meie saaks elada. Igaühel on õigus rahus elada. Igaühel. Elame armastuses, tervises, õnnes ja rahulolus ning soovime sama teistele, liigist olenemata.

Vaata seda ka

Euroopa Liit asub välja töötama õiguslikult siduvat vegantoidu definitsiooni

Euroopa Komisjon teatas, et alustab 2019. aastal õigusakti ettevalmistamist, mis reguleerib vegetaar- ja vegantoidu märgistamist. …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga