Juba novembris avab Washingtonis uksed ainulaadne meditsiinikeskus, kus doktorid on veganid, ravitakse eelkõige läbi elustiilimuutuste ning inimestele on avatud toitumisalased seminarid.

See uskumatult äge arstikeskus on juhtid suurepärase mehe poolt – dr Neal Barnard. Kätte on jõudnud aeg, kus teadus tuleb taimepõhise toitumisega kaasa, kinnitab ja julgustab seda ning Vastutustundliku Meditsiini Arstide Komitee (Physician’s Committee for Responsible Medicine) on siin eesrinnas.
Just Barnard on see, kes alati rõhutanud Hippocratese õpetusi toitumise osas.

4000 patsienti aastas
Mittetulunduslik Barnard Medical Center avab uksed tänavu novembris ja seal hakkab ravi saama tuhandeid inimesi aastas. Koos dr Barnardiga on tööl veel teisedki arstid, medõed ja toitumisnõustajad.
Patsiente plaanitakse aidata muuhulgas ka krooniliste haiguste ravi ja ärahoidmise osas.

“Kuue täiskohaga arstiga suudame aastas võtta vastu umbes 4000 patsienti,” arvab kliiniku juht ja keskuse meditsiiniline juht dr Neal Barnard.

Loodav kliinik aitab inimesi elustiilimuutustega ja toetab seejuures algusest lõpuni. Kuna tööl on kogenud ja hinnatud arstid, siis vajadusel kirjutatakse välja ka retsepte ja tehakse standardseid meditsiinilisi protseduure, kuid keskuse avamise pressiteates rõhutatakse: “Kuigi me saame välja kirjutada rohte, eelistame aidata sul vähendada vajadust nende järele.”

Seminarid toitumise ja haiguste seosest
“Barnard Medical Center on üks esimesi kliinikuid, kus hakkavad toimuma Food for Life (Toit Elu Jaoks) õppetunnid, et harida patsiente ja kogukonda toidu mõjust erinevate haiguste ravis ja ennetuses. Toitumine ja elustiilimuutused on kindlasti põhilised, millega tegelema hakkame. Soovime kliinikus ravida probleemi põhjust, mitte keskenduda ainult sümptomite leevendamisele nagu täbapäeval tavaline,” selgitab dr Barnard.
Läbi võetakse sellised teemad nagu kaalu alandamine, 2. tüübi diabeet, südame-veresoonkonna haigused ning erinevad valud, näiteks migreenid, liigesevalud ja mentstruatsioonikrambid.

Selliseid arstikeskusi on muidugi veel, esimesena tulevad pähe dr McDougall’i, dr Furhmann’i, dr Greger’i ja dr Cousens’i perearstikeskused.

VAATA KA USA TAIMEPÕHISTE DOKTORITE ANDMEBAASI
Screen Shot 2015-08-24 at 21.08.01

Allikas:
PCRM